دومین فراخوان حمایت از استارتاپ‌های فعال درحوزه علوم شناختی اعلام شد

تهران- ایرنا - استارتاپ‌های فعال درشرکت‌های شتاب‌دهنده و تولیدکننده محصولات و خدمات شناختی تا ۲۰ تیر ماه مهلت دارند تقاضای خود را برای حمایت‌ به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارائه کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، این دومین فراخوان حمایت از خدمات و محصولات شناختی است که طی آن استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناوری شناختی حمایت خواهد شد که دارای ایده نوآورانه و مسئله ‌محور در زمینه علوم و فن آوری‌های شناختی، تیم کامل و مدل کسب و کار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.

براساس آیین‌نامه این فراخوان، گروه‌های فعال در این زمینه  باید متشکل از حداقل سه نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب و کار بوده و روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فناوری  شناختی  و در چارچوب اولویت‌های ستاد متمرکز باشد.

در این فراخوان، استارتاپ‌ها باید عضو یک شتابدهنده/مرکز رشد بوده  و دارای قرار داد مکتوب باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از طریق شتاب دهنده/ مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی پرداخت شده باشد.

محققان و پژوهشگران فعال در استارتاپ‌ها و شتابدهنده‌های شناختی در اولین فراخوان ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی، ۱۵ ایده در امر تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآور شناختی ارایه کردند که پس از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، با تولید و توسعه پنج محصول موافقت شد.

با حمایت و موافقت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، این طرح‌ها در زمینه"بازی‌ها"، "داده‌کاوی به توان شناختی" و نیز"اپلیکیشن‌ها" به اجرا در می‌آید.

حمایت ازاستارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناور شناختی شامل حمایت از خدمات پیش‌شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه‌گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش و حمایت جهت اخذ مجوز و استانداردهای لازم خواهد بود.

در برنامه حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناور در علوم شناختی،  طرح‌ها بر اساس فراخوان عمومی ستاد دریافت و پس از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، متقاضیان می‌توانند تا بیستم تیرماه از طریق سایت cogc.ir ثبت نام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha