فرماندار: امنیت پایدار حاکم بر لارستان در سایه همراهی مردم است

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: امنیت پایدار حاکم بر این شهرستان در سایه همراهی و همگامی مردم و همچنین همدلی، هماهنگی و تعامل مثبت و نزدیک میان مسئولان و مقامات اجرایی شهرستان ، اعضای شورای تامین وهمه نهادهای امنیتی، اطلاعاتی، قضایی ، نظامی و انتظامی است.

به گزارش ایرنا، جلیل حسنی روز دوشنبه در دیدار رئیس دادگستری لارستان و گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: تجلی عینی و مصداق بارز این امنیت پایدار در انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری رقم خورد و یکی از سالم ترین و  امن ترین انتخابات در سطح شهرستان در این دوره برگزار شد.

 وی تصریح کرد: همواره احساس امنیت داشتن برای مردم و شهروندان که حتی فراتر از خود تامین و تولید امنیت در جامعه است برای اعضای شورای تامین یک اصل اساسی بود که نقش دستگاه قضایی به عنوان پیشران و محرک اصلی در این راستا نیز تعیین کننده بوده است.

وی ابراز داشت: یکی از کارکردهای مهم دستگاه قضایی و مجموعه دادگستری و دادستانی بسط و گسترش عدل و اجرای عدالت در ابعاد مختلف آن است که این مهم به خوبی و با تلاش دلسوزانه و مجاهدانه این نهاد قضایی تاکنون به نحو شایسته عملیاتی شده است.

او یادآور شد: همچنین دستگاه قضایی شهرستان لارستان در حفاظت از حقوق بیت المال و همراهی و کمک به مجموعه دولت برای حمایت از تولید و رفع موانع و چالش های اقتصادی مردم و سرمایه گذاران نیز نقشی ممتاز داشته است.

حسنی گفت: بدون شک کار درحوزه قضایی ، امنیتی و اطلاعاتی سخت و دشوار و در عین حال دقت، حساسیت و ظرافت خاص می طلبد و کمترین کوتاهی از سوی متولیان و مجریان این مجموعه حتی در برخی مواقع جبران ناپذیر خواهد بود.

فرماندار لارستان همچنین از تلاش و همراهی دستگاه قضایی در برنامه ها و اجرای مصوبات و اعمال برخی محدودیت ها و طرح های مربوط به ستاد مدیریت کرونا در شهرستان نیز قدردانی کرد.

رییس دادگستری لارستان نیز در این دیدار با اشاره به تعامل و همراهی سازنده ، اثربخش و دلسوزانه مسئولان و مدیران اجرایی و اعضای شورای تامین به ویژه فرماندار برای تامین امنیت پایدار در این شهرستان و همچنین همراهی و مشارکت قابل تقدیر مردم با فرهنگ این خطه نیز قدردانی کرد.

سید ابراهیم مرتضوی گفت:همین همدلی ها وهمراهی ها میان اعضای شورای تامین شهرستان بهترین و مناسب ترین راهبرد برای تامین امنیت و به دنبال آن توسعه پایدار شهرستان و ارائه خدمات بهتر به مردم برای حل مشکلات و چالش های فراروی آنها است.

به گزارش ایرنا،  هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در حالی که جمعی از مسئولان نظام، همچون آیت ‏الله‏ بهشتی رییس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، ۱۲ معاون وزیر و ۲۷ نماینده مجلس در جلسه هفتگی حزب حضور داشتند، منفجر شد و از یکم تا هفتم تیرماه هر سال به‌عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha