المپیک توکیو؛ کشورهای درگیر با سویه دلتا کرونا تست‌های بیشتری می‌دهند

تهران- ایرنا- کشور ژاپن قصد دارد از هندوستان و پنج کشور دیگری که بیش از کشورهای دیگر از سویه دلتای ویروس کرونا ضربه خورده‌اند، درخواست کند تا برای هفت روز پیش از سفر از خاک خودی به توکیو برای حضور در المپیک ۲۰۲۰، هر روز تست کرونا بدهند.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر از تمام ورزشکاران خارجی خواسته شده است تا در بازه زمانی چهار روزه پیش از پرواز به توکیو، دوبار تست دهند.

دولت ژاپن قصد دارد تا این قانون جدید که برای ورزشکاران کشور هندوستان، مالدیو، نپال، پاکستان، سریلانکا و افغانستان اعمال خواهد شد را از اول جولای(۱۰تیرماه) اجرایی کند.

نشریه یومیوری شیمبون چاپ توکیو بدون اشاره به منابعی که این خبر را از آنان دریافت کرده، از اجرایی شدن این قانون خبر داد.

«تامایو ماروکوآ» وزیر المپیک ژاپن نیز روز جمعه هفته گذشته اعلام کرد که تست کرونای یکی از اعضای کاروان اوگاندا که مثبت اعلام شده بود، مبتلاب ه سویه دلتای این ویروس بوده و در ادامه نسبت به وقوع موج دیگری از همه‌گیری ناشی از برگزاری المپیک توکیو ابراز نگرانی کرد.

«توماس باخ» رییس کمیته بین المللی المپیک پیش از نشست دست‌اندرکاران گفته بود که نرخ واکسیناسیون ورزشکاران و مقامات مستقر در دهکده المپیک در حال حاضر «بیش از ۸۰ درصد» بوده و از انتظارات اولیه این نهاد فراتر رفته است.

«یوشیهیده سوگا» نخست وزیر ژاپن گفته است که اگر کشور در شرایط اضطراری کووید-۱۹ بماند، گزینه برگزاری بدون تماشاگر المپیک روی میز خواهد بود. 

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پاراالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha