ائتلاف النصر عراق: تنش آفرینی آمریکا غیرقابل قبول است

بغداد-ایرنا- ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر پیشین عراق تنش آفرینی آمریکا با هدف قراردادن مقرهای حشدالشعبی را غیرقابل قبول دانست.

بیانیه این ائتلاف تصریح می کند: در عین حال که حمله آمریکا تنش آفرینی و تجاوز غیرقابل قبول است وارد کردن عراق و نهادهای آن در جدال منطقه ای-بین المللی را هم رد می کنیم امری که امنیت، منافع و جان فرزندانش را به خطر می اندازد.

در پی تجاوز آمریکا و حمله هوایی بامداد دوشنبه به مواضع نظامی در نقاط مرزی عراق و سوریه، کتائب سیدالشهداء با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در این حادثه شماری از نیروهای آن به شهادت رسیدند.

این گروه مقاومت عراقی اسامی شهدا را حسین علی عبد الحسین صالح البیضانی، کرار سعد حمدان جلوب المحمداوی، کرار عبدالعزیز زینل الشبکی، محمد رومی ماجد محاسن الفرطوسی اعلام کرد.

در بیانیه رسمی این گروه آمده که در ساعت ۲ بامداد امروز (دوشنبه ۲۸ ژوئن) جنگنده‌های آمریکایی قرارگاه‌های تیپ ۱۴ الحشد الشعبی در نقاط مرزی عراق و سوریه را هدف قرار داده‌اند که طی آن شماری از رزمندگان به شهادت رسیدند.

در این بیانیه تاکید شده که نیروهای این تیپ در آماده‌باش کامل به سر می برند و منتظر دستور فرماندهی کل برای پاسخگویی و انتقام گرفتن از این حمله هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha