پیشتازی دو اثر از دامغان در بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی

تهران- ایرنا- برگزیدگان رشته‌های مختلف بخش مناطق بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران معرفی شدند و دو نمایش از دانشگاه دامغان به بخش اصلی این رویداد راه یافتند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، آیین اختتامیه بخش مناطق این رویداد با حضور دانشجویان، اساتید هنر نمایش و محمدهادی عسکری مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امیرحسین حریری مدیر تالار مولوی و جمعی از مدیران و مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اجرای جواد مولانیا برگزار شد.
بعد از سخنرانی محمدهادی عسکری و امیرحسین حریری، بزرگداشت هوشنگ قوانلو پیشکسوت تئاتر  نوبت به معرفی برگزیدگان رشته های مختلف رسید. 
 در بخش طراحی نور علی کوزه‌گر برای طراحی نور نمایش مکبث از دانشگاه آزاد بوشهر و محمد حسین کلاه‌کج برای طراحی نور نمایش پایین سمت چپ از دانشگاه دامغان تقدیر شدند. همچنین هیات داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته اهدای تندیس جشنواره و دیپلم افتخار ندانست. 
در بخش طراحی لباس نیز سارا شیرازی نژاد برای طراحی لباس نمایش لوپوس از دانشگاه آزاد سپیدان تقدیر شد. مهسا رهسپار برای طراحی لباس نمایش مکبث از دانشگاه آزاد بوشهر نیز دیپلم افتخار و تندیس جشنواره را از آن خود کرد.

مهسا رهسپار و قاسم تنگسیر نژاد برای طراحی صحنه نمایش مکبث از دانشگاه آزاد بوشهر جایزه نقدی و تقدیر بخش طراحی صحنه را به خود اختصاص دادند. هادی محرابی و شقایق جمشیدی برای طراحی صحنه نمایش پایین سمت چپ از دانشگاه دامغان نیز دیپلم افتخار و تندیس جشنواره در این بخش را از آن خود کردند.

پیشتازی دو اثر از دامغان در بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی

پیشتازی دو نمایش از دامغان در جوایز و راهیابی به بخش اصلی

عرفان آیتی و محمد جواد سجادی برای نمایش به روایت سگ زرد برادر شغال از دانشگاه دامغان دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی و ابوالفضل فرهادی برای نمایشنامه لوپوس از دانشگاه آزاد سپیدان لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش نمایشنامه نویسی را دریافت کردند. 
دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی جشنواره برای بهترین کارگردانی به هادی محرابی برای نمایش پایین سمت چپ از دانشگاه دامغان رسید و ابوالفضل فرهادی برای نمایش لوپوس از دانشگاه آزاد سپیدان لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش را به خود اختصاص داد. 
لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش بازیگری زن نیز به فاطمه کاظمی برای نمایش به روایت سگ زرد برادر شغال از دانشگاه دامغان رسید و هیات داوران در این بخش تندیسی اهدا نکرد. 
هیات داوران در بخش بهترین بازیگری مرد ضمن قدردانی از ابراهیم عباسعلی زاده برای بازی در نمایش بیماری خانواده میم و ابوالفضل صفوی برای بازی در نمایش به روایت سگ زرد برادر شغال، به امین موحدی پور برای نمایش رویای پر شکوه خالی از دانشگاه نبی اکرم تبریز و گروه بازیگران لوپوس از دانشگاه آزاد سپیدان لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره را اهدا کرد. 
عرفان آیتی نیز برای نمایش به روایت سگ زرد برادر شغال از دانشگاه دامغان دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را دریافت کرد. 
هیات داوران از میان آثار اجرا شده دو نمایش به روایت سگ زرد برادر شغال و پایین سمت چپ از دانشگاه دامغان را انتخاب و به بخش اصلی جشنواره معرفی کرد. 
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری سید مجتبی جدی و به همت اداره کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در بخش‌های صحنه، مناطق، تجربه‌های اجرا، پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه‌نویسی (جایزه اکبر رادی)، ترجمه (جایزه دکتر محمدرضا خاکی)، بین‌الملل، اساتید، جشنواره جشنواره‌ها، رادیو تئاتر، ماکت صحنه، عکس، پوستر، کارگاه‌ها و درس گفتارها در حال برگزاری است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha