امام‌جمعه یزد: مقاومت پرستاران در مبارزه با کرونا ستودنی است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: کرونا یک امتحان الهی است و پرستاران و مسوولان حوزه بهداشت و سلامت تاکنون از آن سربلند بیرون آمدند و مقاومت آنها ستودنی است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز دوشنبه در آیین اهدای تندیس ملی فداکاری به خانواده چهار شهید مدافع سلامت استان افزود:  بسیاری از شهدای این حوزه می‌توانستند کار را رها کنند و ابتدا به فکر نجات جان خود باشند اما اینها ایستادند، فداکاری کردند و حیات را به انسان‌ها بازگرداندند که این حرکت بسیار عظیم است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهیدان سلامت ادامه داد: به طور قطع به خانواده‌های داغدار هم بسیار سخت می‌گذرد اما در نظر داشته باشید که خدمات شهدای شما به جامعه بشری هرگز فراموش نخواهد شد و پاداش آنها نزد خداست.

امام‌جمعه یزد با اشاره به کلام خداوند که می‌فرماید شهدا نزد او روزی می خورند بیان کرد: جایگاه شهدا بسیار عظیم است و خانواده‌های شهدا باید شهیدان را حاضر و ناظر و زنده بدانند و برای حفظ این جایگاه ارزشمند بکوشند و صبر و مقاومت را از خدا بخواهند.

ناصری گفت: فرزندان این شهدا باید بر اساس اخلاق اسلامی و با ایمان و معنویت رشد کنند تا بتوانند جانشین شایسته پدران و مادران خود باشند و حرکات خوب آنها در آینده و خدمتگزاری آنها به مردم، درجات پدران و مادران خود را ارتقاء دهند.

فرهنگ ایثار و فداکاری همچنان در جامعه پابرجاست

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد، یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهیدان پاکنژاد را گرامی داشت و این شهید والامقام را الگوی اخلاق و فداکاری دانست و گفت: فرهنگ ایثار و فداکاری  پابرجاست و نمونه این ایثار و فداکاری، شهدا و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت هستند.

دکتر محمدرضا میرجلیلی افزود: از تمامی کادر درمان استان که در طول بیش از یک سال گذشته با ایثار و گذشت مشغول به خدمت‌رسانی به کادر درمان هستند قدردانی می‌شود و نقش آنها در بخش های مختلف در پیشگیری و میارزه با کرونا ستودنی است .

تندیس ملی فداکاری نماد ترویج و تعمیق مسوولیت اجتماعی است

همچنین رییس جهاد دانشگاهی استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و سلامت گفت: هر سال آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با هدف ترویج و تعمیق مفهوم مسوولیت اجتماعی بارویکرد ایثار و فدارکاری برگزار می‌شود.

فاطمه سعادت جو افزود: بر اساس آئین‌نامه این رویداد ملی فرهنگی، حضور داوطلبانه در کشور، انقلاب اسلامی و حریم اهل بیت (ع)، ارائه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در حوادث و رخدادهای طبیعی یا غیرمترقبه، انجام فعالیت‌های داوطلبانه در امور خیریه، تامین ارگان‌های حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای خون و عضو و مشارکت داوطلبانه در سازندگی از هفت اقدام فداکارانه تعریف شده است.

در این مراسم از خانواده چهار شهید مدافع سلامت شامل عبدالمنان جعفری، مرضیه محمدی، ام‌البنین نیری و محمدحسین باقری تجلیل و تندیس ملی فداکاری به آنها اعطا شد.

استان یزد چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha