تقویت زیرساخت‌های ارتباطی، شکوفایی اقتصادی فارس را شتاب خواهد بخشید

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: تقویت زیرساخت‌های ارتباطی ایجاد شده در استان توسط دولت تدبیر و امید، کمک خواهد کرد که در آینده شاهد شتاب در شکوفایی اقتصای و همچنین عدم و دانش در این استان باشیم.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، روز دوشنبه در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان فارس در شیراز افزود: قطعا به هر میزان که این حوزه مورد توجه قرار گیرد به همان میزان سرعت توسعه و پیشرفت نیز بیشتر خواهد شد.
وی ادامه داد: ارتباطات و فناوری یک صنعت خلاقانه است که شکوفایی آن در آینده بیشتر مشخص و نمایان خواهد شد و ما نیز باید در این مسیر گام برداریم و حرکت کنیم.
او اظهار داشت: با تحولی که در حوزه فناوری اطلاعات در دنیا رخ داده شاید ما هم در آینده نه چندان دور با بردن زیرساخت‌ها به تمام مناطق بتوانیم بگوییم که هر خانه به یک کارخانه و محلی برای تولید ثروت تبدیل شود.
استاندار فارس گفت: نیروهای آموزش دیده و استعدادهای خلاق و توانمندی که در این عرصه فعالیت دارند می‌توانند زمینه ساز ثروت آفرینی برای کشور باشند.
او اظهار داشت: اگر آهنگ ایجاد زیرساخت در استان فارس طی سالیان گذشته به نسبت درآمدی که وجود داشت نیز با همین سرعت امروز جریان داشت بود، فارس امروز در زمینه زیرساخت‌های ارتباطی جایگاه و سرانه بالاتر و بیشتری داشت.
وی، با اشاره به پوشش ۹۷ درصدی اینترنت در روستاهای فارس، از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرد که برای تحت پوشش قرار گرفتن سه درصد روستاهای باقیمانده نیز از سوی این وزارتخانه مساعدت لازم انجام شود.

در این مراسم که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، چندین پروژه‌های در حوزه ارتباطات و به صورت نمادین به نمایندگی از روستاهای استان فارس در روستاهای مرغ بزرگ ممسنی، سیمکان بوانات، کره داشی فیروزآباد و کلانی کازرون به شکل ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
با بهره برداری از این پروژه‌ها پوشش اینترنت در روستاهای استان به ۹۷ درصد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha