کرسی جدید نماینده ایران در دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل

تهران - ایرنا - نماینده ایران به عنوان یکی از چهار نماینده انجمن‌های غیردولتی در کمیته مشورتی عدالت کیفری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد(UNODC) انتخاب شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC)، کمیته مشترک سازمان‌های غیردولتی وین (VNGOC) از بین ۱۲۰ نماینده معرفی شده توسط انجمن‌های غیردولتی فعال جهان، نماینده ایران را به عنوان یکی از اعضاء کمیته مشورتی عدالت کیفری انتخاب کرد.  

بر همین مبنا، رامین رادفر با معرفی جمعیت خیریه تولد دوباره به عنوان یکی از چهار نماینده انجمن‌های غیردولتی در کمیته مشورتی عدالت کیفری UNODC انتخاب شده است.

بنابراعلام این دفتر، چهار نماینده از انجمن‌های غیردولتی به مدت چهار سال در این کمیته مشورتی فعالیت خواهند داشتد و هدف اصلی این کمیته، سیاستگذاری و تدوین دستورالعمل های لازم برای اطمینان از عدالت کیفری برای افراد مبتلا به اعتیاد در مراحل مختلف بازداشت، محاکمه و مجازات افراد مبتلا به اعتیاد خواهد بود.

همچنین ملاک تعیین نماینده کارشناسان جامعه مدنی، تجربه واقعی آنها درباره موضوع اعتیاد و جرایم و توانایی در تحلیل جنبه های کلیدی انحراف از مراقبت های بهداشتی در مراحل متفاوت عدالت کیفری بوده است.

رادفر پزشک متخصص در حوزه اعتیاد است که بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد و طی ۱۰ سال گذشته به عنوان مشاور مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره مشغول فعالیت بوده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha