۶ واحد صنعتی و کشاورزی استان همدان مانع زدایی شد

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: ۶ واحد صنعتی و کشاورزی این استان در ادامه فعالیت خود با موانعی مواجه بودند که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و گره از مشکلاتشان باز شد.

به گزارش ایرنا، «ظاهر پورمجاهد» روز دوشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: شرکت های «زانیاربینش نوآور»، «نیروگاه آفتاب ماد راه ابریشم»، «ارکان لوله» و «قطعه سازان سینا» چهار واحد صنعتی هستند که مشکلاتی در زمینه تامین اجتماعی، مالیات و فروش و بازاریابی محصول داشتند که مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۲ واحد دامداری نیز در مسیر تولید با موانعی مواجه هستند که با کمک اعضای ستاد تسهیل راهکارهای لازم به آنها پیشنهاد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: با توجه به شعار و سیاست محوری امسال در راستای حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی، این مهم در دستور کار مدیران اجرایی استان همدان قرار دارد و جلسات ستاد تسهیل نیز با همین رویکرد به صورت هفتگی و با هدف رفع مشکلات و گره گشایی از کار واحدهای تولیدی در حوزه های مختلف اقتصادی، کشاورزی و صنعتی به طور مستمر و منظم برگزار می شود. 

او با تاکید بر ضرورت همکاری و تعامل بیشتر بانک‌های استان با ستاد در راستای حمایت از واحدهای تولیدی، گفت: حمایت و پشتیبانی از صنایع موجود برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار ، زمینه مناسب برای حضور فعال و موثر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در عرصه اقتصادی و حوزه تولید استان را فراهم می کند.

پورمجاهد تصریح کرد: تیم مدیریتی اقتصادی در استان همدان با محوریت استاندار به صورت جدی و عملی حامی تولیدکنندگان هستند که علاوه بر جلسات ستاد تسهیل در هیات خبرگان بانکی و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مسائل و مشکلات این قشر مطرح و به صورت دقیق بررسی می شود.

به گفته او، واحدهای تولیدی در مرحله نخست باید در سامانه ستاد تسهیل به نشانی   tashil.stsm.ir تقاضای خود را ثبت کنند و سپس درخواست آنها در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد تا در صورت رفع نشدن مشکل،  موضوع در ستاد تسهیل استان مطرح و برای رفع آن تصمیم گیری شود.

معاون استاندار همدان افزود: علاوه بر این، مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز از سال گذشته برای پاسخگویی به مسایل و مشکلات این حوزه، راه اندازی و فعال شده است.

استان همدان دارای حدود ۲ هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha