۷ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84386024
۱ نفر

برچسب‌ها

ایتالیا؛ از اوج شیوع کرونا تا رهایی از ماسک

تهران - ایرنا – ایتالیا که سال گذشته بیشترین آمار ابتلا به کرونا در اروپا را به خود اختصاص داده بود، اکنون با اعلام وضعیت سفید به کشوری رها از ماسک و کم خطر از نظر شیوع ویروس تبدیل شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نقطه عطف برای اولین کشور اروپایی است که فوریه ۲۰۲۰ مورد هجوم همه گیری جهانی قرار گرفت.

به موجب حکمی که از روز دوشنبه به اجرا درآمد، وزارت بهداشت ایتالیا برای اولین بار همه ۲۰ منطقه این کشور را سفید و با میزان خطر پایین از نظر موارد ابتلا به کووید – ۱۹ اعلام کرد.

این بدان معناست که زدن ماسک در اماکن عمومی الزامی نیست، خبری خوشایند در سراسر این کشور که انتظار می رود در هفته جاری با موج گرمای ۴۰ درجه سانتیگراد در برخی مناطق جنوبی همراه باشد.

ایتالیا که زمانی نماد بحران کرونا در غرب بود، کشوری که تصاویری از انتقال تابوت ها توسط کامیون های ارتش آن در سراسر جهان منتشر شد، در هفته های اخیر شاهد کاهش شدید موارد ابتلا به کووید – ۱۹ و مرگ و میر ناشی از این بیماری بود.

براساس اعلام دولت ایتالیا، یک سوم از جمعیت بالای ۱۲ سال این کشور تا روز یکشنبه واکسینه شدند.

گردشگران از اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا، کانادا و ژاپن که مدت زمانی طولانی از ورود به ایتالیا منع شده بودند، پس از لغو الزام قرنطینه برای بازدیدکنندگان واکسینه شده و افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی است، به این کشور باز می گردند.

در همین حال، با وجود پیشرفت در مهار بحران کرونا، روبرتو اسپرانزا وزیر بهداشت ایتالیا از مردم این کشور خواسته است مراقب باشند.

پس از یک دوره طولانی مدت قرنطینه کامل یا جزئی منطقه ای برای مقابله با موج دوم کرونا، محدودیت ها از اواخر ماه گذشته در سراسر این کشور کاهش یافت.

در سراسر کشور ایتالیا منطقه زرد اعلام شد که بدین ترتیب آزادی های بیشتری را برای مردم به ارمغان آورد، هرچند که محدودیت های رفت و آمد شبانه به قوت خود باقی ماند.

در ایتالیا، بیش از ۱۲۷ هزار نفر بر اثر عوارض ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته و بیش از ۴ میلیون نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha