احتمال خاموشی برق مشترکان هرمزگان وجوددارد

بندرعباس- ایرنا- معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: با ادامه روند افزایش مصرف برق در روزهای آینده و صرفه جویی نکردن مشترکان استان ناچار به اعمال مدیریت اضطراری بار و خاموشی خواهیم بود.

مصطفی طبیبی روز دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: البته تمام تلاش ما حفظ پایدار شبکه و جلوگیری از اعمال خاموشی است ولی در شرایط کنونی و با ادامه این روند اعمال خاموشی دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان داشت: بار شبکه توزیع برق هرمزگان در هفته آخر خردادماه امسال به ۲ هزارو ۳۶۶ مگاوت رسید که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد بار داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: تابستان سالجاری نیز وضعیت صنعت برق هرمزگان بسیار ویژه و حساس تر از گذشته است؛ زیرا باتوجه افزایش زودرس دمای هوا و افزایش مصرف برق، کاهش تولید در نیروگاه های برقابی و استخراج غیرمجاز رمز ارزها مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیریداشته است.

طبیبی گفت: در این شرایط انتظار می رود مشترکان با مصرف بهینه برق و استفاده نکردن از لوازم برقی غیرضروری در ساعات اوج بار، در پایداری شبکه به شرکت توزیع هرمزگان کمک کنند.

وی یادآورشد: در حال حاضر یکهزار و ۴۰۰ مگاوات از بار شبکه برق هرمزگان مربوط به کولرها و لوازم سرمایشی است که مشترکان می توانند با خاموش کردن کولرهای اضافه و تنظیم درجه ترموستات کولر بر روی ۲۵ درجه حدود ۳۰ دردصد از مصرف کولر را کاهش دهند که این میزان معادل ۴۰۰ مگاوات خواهد بود.

این مسوول برق در هرمزگان گفت: در صورت تحقق این موضوع بار شبکه به میزان زیادی کاهش می یابد و تعادل تولید و مصرف حفظ می شود.

وی در پایان با اشاره به برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ در هفته جاری گفت: تمهیدات لازم برای پایداری شبکه برق در روزهای برگزاری آزمون سراسری اتخاذ شده و تمام اکیپ ها در مدت برگزاری آزمون به صورت آماده باش قرار خواهند گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha