۱۲ نفر نامزد انتخابات اتحادیه موسسات قرآنی کردستان شدند

سنندج- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآنی کردستان گفت: ۱۲ نفر نامزد انتخابات هیات مدیره و بازرسین این اتحادیه در استان شدند.

فرید عزت‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از انتخابات اتحادیه موسسات قرآنی استان با مشارکت مدیران عامل موسسات و تشکل های قرآنی استان روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۱ موسسه قرآنی در استان فعال است، اضافه کرد: مدیران این موسسات حق رای و شرکت در این انتخابات را دارند که از بین این افراد هم هشت نفر برای هیات مدیره و چهار نفر هم به عنوان بازرس نامزد شدند.

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآنی کردستان افزود: این انتخابات با حضور نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه کشوری موسسات قرآنی و مدیران عامل موسسات و تشکل های قرآنی استان برگزار می‌شود.

عزت‌پور یادآور شد: همه ما برای خدمت به قرآن و ارائه آموزش‌های لازم در این خصوص رسالت سنگینی برعهده داریم و باید همه توان خود را برای توسعه فرهنگ قرآنی بکار گیریم  و بی شک انجام این اقدامات از طریق اتحادیه با نظم و انسجام بیشتر امکان پذیر است.

از سال ۱۳۹۷ با تشکیل اتحادیه واحد موسسات و تشکل‌های قرآنی نابسامانی و تنش‌هایی که بین موسساتی که از سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کرده بودند، از بین رفت.

سامانه جامع مدیریت موسسات قرآنی با عنوان حمد به منظور  توسعه و گسترش بیمه فعالان قرآنی و ساماندهی فعالان این حوزه راه‌اندازی شده است و در حال حاضر یک هزار و ۶۰۰ نفر از فعالان قرآنی استان کردستان  مشمول حمایت بیمه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha