اهدای عضو کودک مرگ مغزی ساکن تربت‌حیدریه جان ۶ نفر را نجات داد

مشهد- ایرنا- اهدای اعضای بدن کودک مرگ مغزی هفت ساله ساکن تربت حیدریه به جان ۶ بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و شصت و ششمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، کودک مرگ مغزی" سید محمد ابراهیم موسوی" که از بیمارستان  نهم دی تربت حیدریه معرفی شده بود پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه های زنده یاد موسوی در بیمارستان منتصریه مشهد به 2 نوجوان ۱۴ و ۱۵ ساله دختر و پسر ساکن شهرستانهای مشهد و قوچان که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند اهدا و  پیوند شد و به آنها زندگی دوباره بخشید.
وی اضافه کرد: کبد این کودک مرگ مغزی نیز در بیمارستان منتصریه مشهد به بانوی ۴۲ ساله ساکن بیرجند پیوند شد و به او زندگی دوباره بخشید.
مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه های این بیمار مرگ‌ مغزی به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر برای پیوند ارسال شد.
واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است هم اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha