سند جامع شورای فرهنگ عمومی استان سمنان تدوین شد

شاهرود - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: برای انسجام در برنامه های فرهنگی، سند جامع راهبردی شورای فرهنگ عمومی استان تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز دوشنبه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، یاد و نام شهدای هفتم تیر و شهید سید کاظم موسوی از شهدای شاخص استان سمنان در حادثه هفتم تیر ماه، افزود: سند جامع راهبردی شامل دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ تدوین و به ادارات شهرستان ها ابلاغ شده است.

وی گفت: این راهبردها شامل فرهنگ تمسک به قرآن، کتاب و کتابخوانی، ارتقای اخلاق ،تحکیم بنیان خانواده، حقوق شهروندی، حفاظت محیط زیست، اخلاق در محیط کار، ورزش همگانی، مصرف رسانه و فضای مجازی، استفاده از تولید داخلی و جهش تولید است.

فلاح ضمن درخواست از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبنی بر اینکه در هر جلسه یک راهبرد مطرح شود، افزود: جلسات شورای فرهنگ عمومی ۲ وظیفه دارد که راهبردهای این سند در جلسات شهرستان های مختلف متفاوت خواهد بود.

وی اظهار داشت: سند توسعه فعالیت های قرآنی نیز در شورای فرهنگ عمومی استان تصویب شده است و هر دستگاه فرهنگی برای توسعه فعالیت های قرآنی یک فعالیت ویژه را برنامه ریزی کند.

وی ادامه داد: شورایی کارآمد خواهد بود که اعضا کارآمد داشته باشد و در زمینه سند توسعه فعالیت های قرآنی تقاضا داریم همه دستگاه ها ورود پیدا کنند تا بتوانیم با تمسک به قرآن آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود:  کانون های فرهنگی هنری مساجد ابتکار خوبی توسط نطام جمهوری اسلامی ایران بوده است که برای تربیت نیروهای انقلابی تشکیل شد.

وی افزود : طرح سفیران اجتماعی در شهرستان میامی در حال اجراست و اعتبار لازم نیز تخصیص یافته که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت خوبی انجام می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: شورای فرهنگ عمومی استان آمادگی لازم جهت حضور وبیناری امام جمعه و فرماندار  شهرستان جهت بیان دغدغه ها و دیدگاه های شهرستان در حضور مدیران استان را دارد.

وی در راستای انتقاد بر فعالیتها و امکانات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی، افزود  : برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲ نیروی استخدامی جذب شده  و ساختمان هنری این مجموعه نیز تعمیرات صورت گرفته و برنامه های فرهنگی نیز برنامه ریزی شده است.

فلاح با بیان اینکه بودجه حوزه فرهنگی استان نیازمند افزایش است، افزود : با توجه به وضعیت بودجه برنامه ریزی لازم برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری ضرورت دارد.

وی نکوداشت ابن یمین فریومدی را در میامی ضروری دانست و تاکید کرد: اگر شرایط در میامی فراهم شود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای استانی آمادگی همکاری و مشارکت در برگزاری نکوداشت ابن یمین فرومدی شاعر نامدار کشور را دارد.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

مطالبه‌گری باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

حجت الاسلام اسماعیل بهرامی امام جمعه کالپوش نیز در این جلسه گفت: فرهنگ خدمت رسانی را باید به مردم ترویج دهیم و برای مدیریت اسلامی برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه امروز مطالبه گری و انتقادها باید منصفانه انجام شود، افزود: مطالبه گری در جامعه باید بر مبنا و در راستای تحقق عدالت و اخلاق صورت پذیرد.

امام جمعه کالپوش ضمن تشکر از حضور  مردم شهرستان میامی در انتخابات امسال، تصریح کرد: با هدایت گری به موقع رهبر معظم انقلاب حضور قابل توجه مردم در انتخابات رقم خورد.

امام جمعه کالپوش گفت: در موضوع انتخابات باید نگاه و دیدگاه ولی فقیه را بازنگری کنیم و به دغدغه های مردم و رهبری توجه بیشتری داشته باشیم.

بهرامی ادامه داد: اولین خواسته مردم در منطقه کالپوش راه اندازی شورای فرهنگ عمومی کالپوش می باشد که با شرایط و آسیب های موجود در آن منطقه تشکیل این شورا ضرورت دارد.

امام جمعه کالپوش تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد را از ثمرات  شورای فرهنگ  عمومی دانست، و افزود: امروز شاهد فعالیت تاثیر گذار این کانون ها و بچه های مسجد در سطح جامعه هستیم و همه ما باید برای آینده انقلاب تربیت نیروی انقلابی داشته باشیم.  

امام جمعه حسین آباد بخش کالپوش میامی گفت:مطالبه گری و گفتمان سازی باید به  فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha