آگاه‌سازی خانواده‌ها از اعتیاد در نمایشگاه مجازی یاریگر هم باشیم

تهران - ایرنا - همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، فرهنگسرای خانواده با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه مجازی «یاریگر هم باشیم» را برگزار می‌کند که هدف از برگزاری این نمایشگاه آگاه سازی خانواده ها از اعتیاد عنوان شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، این نمایشگاه به منظور آگاه‌سازی خانواده‌ها به‌ویژه نوجوانان و جوانان از آسیب‌ها و اثرات زیانبار مصرف مواد مخدر در جامعه و نقش مخرب این معضل اجتماعی بر بنیان خانواده‌ها و چگونگی پیشگیری از افزایش ابتلا به اعتیاد در جامعه و راه‌های مختلف مبارزه با آن برپا می شود.

از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر شعار سال ۱۴۰۰ با عنوان «یاریگران زندگی - مشارکت اجتماعی - پیشگیری از اعتیاد» اعلام شد.

مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۸۷ میلادی، ۲۶ ژوئن مصادف با پنجم تیر ماه را به عنوان روز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر نامگذاری کرد و مقرر شد همه کشورها ضمن ارائه فعالیت‌های صورت پذیرفته، نسبت به تقویت اقدامات و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای دست یابی به جهانی عاری از اعتیاد و مصرف مواد تلاش جدی کنند.

شهروندان برای بهره مندی از برنامه های یاد شده می توانند ۵ لغایت ۱۲ تیرماه به صفحه مجازی این مرکز به نشانی Farhangsara_khanevade@ مراجعه کنند.

از پنجم تا ۱۲ تیر ماه هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

1352

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha