صدور کارت کار موقت اتباع خارجی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: صدور، تمدید و تجدید پروانه کار موقت ( کارت کار) اتباع خارجی افغانستان و عراق در آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ در این استان آغاز شده است.

«بهزاد سام دلیری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس ماده ۱۲۲ قانون کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند نسبت به صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع خارجی اقدام کند.
وی بیان کرد: در همین راستا و همزمان با اجرای آمایش ۱۶ (طرح صدور کارت‌ اقامت اتباع افغانستانی در شهرستان‌های اراک، ساوه و دلیجان) فرآیند اجرایی صدور کارت انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: صدور کارت برای متقاضیانی است که برای نخستین بار کارت کار را دریافت می‌کنند، و تمدید برای دارندگان کارت کار موقت است که پروانه کار موقت مشمولان طرح در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی انجام می‌شود.
سام دلیری اظهار داشت: اتباع خارجی دارای پروانه کار موقت، مشمول حمایت‌های بیمه‌ای از جمله بیمه تامین اجتماعی، حوادث ناشی از کار و سایر مزایا می‌شوند و در صورت نداشتن پروانه کار و اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در کارگاه‌ها، نه تنها شاغلین از حمایت‌های بیمه‌ای محروم می‌شوند، بلکه کارفرمایان نیز بر اساس قانون، مشمول جریمه شده و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
وی گفت: با توجه به لزوم احراز هویت مشمولان طرح در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی برای فرآیند صدور و تمدید پروانه کار، این امور با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

اتباع خارجی استان مرکزی در شهرهای ساوه، دلیجان و اراک ساکن هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha