نیکوکار گنبدی ۴۷ زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد

گنبدکاووس- ایرنا - محمد شهرکی نیکوکار گنبدی به مناسبت هفته قوه قضاییه (اول تا هفتم تیر) ۴۷ زندانی جرایم غیرعمد که حکم جلب آنها نیز توسط محاکم قضایی صادر شده بود را با جلب رضایت شاکیان آزاد کرد.

این نیکوکار گنبدی در ایام ماه مبارک رمضان امسال نیز زمینه آزادی ۲۲۰ زندانی جرایم مالی غیر عمد را فراهم کرده بود.

شهرکی که تاکنون زمینه آزادی ۶ هزار و ۵۸۰ زندانی استان گلستان را فراهم کرده است از اعلام مبلغ پرداختی برای فراهم کردن زمینه آزادی این ۴۷ زندانی خودداری کرد.

وی از نیکوکاران گنبدکاووس خواست برای کمک به حفظ بنیان خانواده از توان مالی خود برای آزادی زندانیان استفاده کنند.

وی که ریاست شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس را نیز بر عهده دارد گفت: با زندانی شدن یک فرد که ناخواسته دچار اتفاق منجر به جریمه مالی غیر عمد می‌شود، علاوه بر فرد، اعضای خانواده‌ وی نیز دچار مشکل و آسیب خواهند شد.

نیکوکار گنبدی ۴۷ زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد

شهرکی گفت: طی یکسال گذشته افزون بر ۷۵ هزار پرونده وارد محاکم قضایی گنبدکاووس (دادسراها، دادگاه‌ها و شورای حل اختلاف) شد که هزار و ۷۲۰ پرونده آن مربوط به شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری این شهرستان بود.

وی بابیان اینکه بخش زیادی از پرونده‌های وارده به شعبه صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس به سازش منجر شد، افزود: نباید خوشحال باشیم که این تعداد پرونده به صلح و سازش ختم شد بلکه هدف اصلی باید تشکیل نشدن پرونده در محاکم قضایی باشد که راه‌حل آن آموزش قوانین و پیشگیری از جرم باشد.

شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۳۷۳ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha