۷ تیر ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۴
کد خبرنگار: 2033
کد خبر: 84385461
۰ نفر

برچسب‌ها

 «چهار ماموریت در پنج دولت» منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب «چهار ماموریت در پنج دولت» به قلم محسن پاک آیین، سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در کشورهای زامبیا، ازبکستان، تایلند و جمهوری آذربایجان روانه بازار نشر شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مرکز اسناد انقلاب اسلامی با توجه به اهمیت تاریخ  شفاهی به‌عنوان بخش مهمی از فرایند مستندسازی دوره های روابط خارجی نظام جمهوری اسلامی کتاب چهار ماموریت در پنج دولت را منتشر کرد.
پیشتر محسن پاک آیین خاطرات سفارت خود در زامبیا، ازبکستان، تایلند و جمهوری آذربایجان بطور جداگانه و تحت عناوین پنج سال در سرزمین سبز، چهار سال در سرزمین تیمور، چهل ماه در سرزمین طلائی و چهار سال آن سوی ارس منتشر کرده است.
از این دیپلمات نویسنده همچنین کتاب‌های دیپلماسی نبوی، محبت اهل بیت در شمال آفریقا، سفیران پیامبر اعظم، سیاست و حکومت در آفریقا، شناخت نومحافظه‌کاران آمریکا، پنجاه سال مناسبات ایران و تایلند، حیدر علی اف و دیدگاه دوستی دائمی با ایران (ترجمه به زبان آذری)، ترجمه کتاب اسلام و مسلمانان جهان از ماهاتیر محمد تحت عنوان جهانی که در آن بسر می بریم و کتاب های سبز کشورهای میانمار، لائوس و زامبیا منتشر شده است.

چهار ماموریت در پنج دولت در پنج بخش و ۹۴۸ صفحه به عنوان گوشه ای از تاریخ شفاهی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha