انتخابات ۲۸ خرداد در استان یزد با مشارکت بیش از متوسط کشور برگزار شد

یزد _ ایرنا _ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد با فضای امنیتی مطلوب و مشارکت بیشتر از متوسط کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، احمد ترحمی یکشنبه شب در نشست شورای اداری استان که با حضور محدود برخی مدیران و همزمان بصورت آنلاین نیز برگزار شد، افزود: مشارکت واجدان شرایط در انتخابات 28 خرداد ماه در استان یزد 58 درصد بود و در این انتخابات 30 درصد تعرفه بیشتر از واجدان شرایط پیش بینی شده بود که برای انتخابات ریاست جمهوری یک میایون تعرفه و برای انتخابات شوراهای شهر و روستا یک میلیون و 200 هزار تعرفه تهیه شده بود و در این زمینه کمبودی در استان احساس نشد.

وی ادامه داد: در انتخابات شوراهای اسلامی 24 شهر استان که در سه شهر این انتخابات برای اولین بار برگزار می شد برای کسب 132 کرسی شوراهای شهر در استان از 841 نفر ثبت نام شده در مرحله اول ، 584 داوطلب تاییر صلاحیت شده با یکدیگر رقابت کردند.

ترحمی اضافه کرد: در شوراهای اسلامی روستاهای استان نیز 397 روستا مشمول برگزاری این انتخابات در استان وجود داشت که از سه هزار و 267 داوطلب ثبت نام شده ، 2 هزار و 665 داوطلب تایید صلاحیت شده برای کسب یک هزار و 240 کرسی با همدیگر رقابت کردند که انتخابات با امنیت کامل در این استان برگزار شد.

معاون ساسی امنیتی استاندار یزد با اعلام روند افزایشی مبتلایان و بستری های به کرونا در استان گفت: تمام دستگاه‌های استان موظف به اجرای دستورالعمل های ستاد ملی و  استانی کرونا هستند و با توجه به اینکه یزد جز سه مرکز استان در وضعیت قرمز کشور است، باید با رعایت پروتکل های بهداشتی با حساسیت بیشتری پیگیری شود تا آمار مبتلایان به کرونا در استان کاهش یابد. 

ترحمی افزود: تعطیلی اصناف و مواردی دیگری که در ستاد برای بهتر شدن شرایط مصوب می شود همه باید رعایت شود تا وضعیت از این بدتر نشود. 

دادستان عمومی و انقلاب  یزد هم در این نشست گفت: تغییر ریاست جمهوری به معنای پایان کار مدیران نیست و مدیران باید همانند روز اول با حساسیت و دقت در جهت خدمت به مردم تلاش کنند و این موضوع به صورت جدی رصد می شود. 

محمدرضا حدادزاده افزود: طبق آسیب شناسی که صورت گرفته در دستگاه‌ها و اداراتی که نظارت درون سازمانی بیشتر باشد کمتر دچار مشکل می شوند و انتظار این است که نظارت از سوی مدیران بیشتر باشد. 

وی اضافه کرد: رویکرد ما در سال‌جاری تسهیل در امور مردم و حمایت از تولید و رفع موانع آن است و انتظار این است که بحث تامین معیشت و دغدغه مردم در این زمینه مورد توجه مدیران قرار گیرد. 

وی تصریح کرد: اکنون برخی افراد از طریق فضای مجازی مردم را به شرکت در تجمع ها و اعتراضات دعوت می کنند، بنابراین مدیران در حوزه کاری خود باید به مطالبات به خوبی پاسخ دهند تا فرصتی برای سوء استفاده دشمن ایجاد نشود. 

دادستان عمومی و انقلاب یزد افزود: وظیفه دستگاه‌های نظارتی، پیشگیری است اینکه برخی مدیران کم کاری خود را بهانه دستگاه‌های نظارتی توجیه کنند، کار درستی نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha