آغاز عملیات ۳۸۰۰ میلیارد ریالی ساخت واحدهای بافندگی و چاپ بافت بلوچ

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایدرو از آغاز عملیات اجرایی خط جدید بافندگی و تکمیل خط چاپ و رنگرزی شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ با سرمایه‌گذاری سه‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محسن صالحی‌نیا» با بیان اینکه پس از برگزاری مناقصه شناسایی و انتخاب پیمانکار، تحویل محل اجرای پروژه انجام شده است، افزود: پیمانکار عملیات ساخت و آماده‌سازی محوطه واحد بافندگی را آغاز کرده است.

به گفته وی، برآورد ساخت و آماده سازی سالن بافندگی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد ریال است.

صالحی‌نیا با اشاره به اینکه مذاکرات با تامین‌کنندگان معتبر و جهانی ماشین‌آلات بافندگی و خط چاپ با کیفیت بالا و مجهز به فناوری روز جهان انجام شده است، تصریح‌کرد: برآورد هزینه تامین ماشین آلات طرح معادل ۱۰ میلیون یورو است که در مجموع معادل ارزش ریالی روز سرمایه گذاری این طرح توسعه ای در منطقه محروم ایرانشهر حدود سه‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال محاسبه می‌شود.

خط جدید بافندگی و تکمیل خط چاپ و رنگرزی شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ ظرفیت تولید ۱۸ میلیون متر مربع  انواع پارچه تترون و ملحفه‌ای در سال را دارد و قرار است طبق برنامه در مدت ۱۸ ماه ساخته شود.

میزان اشتغالی‌زایی این طرح حدود ۳۰۰ نفر است.

واحد ریسندگی شرکت بافت بلوچ  با ظرفیت  تولید ۱۵ تن انواع نخ در تیر ماه سال گذشته با دستور رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسیده بود.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha