اثرات مخرب قاچاق بر اقتصاد جامعه باید برای مردم بازگو شود

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: اثرات مخرب قاچاق کالا و ارز بر روی اقتصاد و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی ناشی از آن باید برای مردم بازگو و تبیین شود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور بعدازظهر یکشنبه در نشیت ستاد هماهنگی مقابله با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: بازگو کردن اثرات مخرب قاچاق بر اقتصاد می تواند مردم را در همراهی با مسوولان برای برخورد با این پدیده تشویق کند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: قاچاق از موانع مهم رونق و جهش تولید داخلی است بنابراین وظیفه داریم تا برخورد با این پدیده را فراتر از وظایف اداری و دستورالعمل ها با جان و دل دنبال و پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: قاچاق کالا با ایجاد مانع بر سر راه تولید تهدید جدی شغل و معیشت جامعه را به دنبال دارد و با خود آسیب های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی را به دنبال دارد.

جمالی پور با بیان اینکه عناصر مختلفی در مقابله با قاچاق موثر هستند که از نیروی انتظامی گرفته تا صداوسیما و سازمان های مردم نهاد در این دایره می گنجند،افزود: هرچقدر این عناصر در راستای مقابله با قاچاق همکاری و هم افزایی بیشتری با یکدیگر داشته باشند در برخورد با این پدیده شوم موفق تر ظاهر خواهیم شد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مقابله با قاچاق کالا و ارز قرار دارد،افزود: با این وجود فعالیت دستگاه های فرهنگی در مقابله با قاچاق می تواند بسیار مهم تر و تاثیرگذار باشد.

استاندار قزوین در ادامه بر هزینه کرد مناسب اعتبارات مربوط به مقابله با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha