جشنواره ملی فردوسی یک گام  مهم در معرفی زبان فارسی است

اهواز-ایرنا- رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و معاون وزیر آموزش و پرورش با اظهار خرسندی از برگزاری جشنواره ملی فردوسی گفت: جشنواره ملی فردوسی یک گام موثر در مسیر معرفی زبان فارسی است.

به گزارش ایرنا الهام یاوری یکشنبه در سومین جشنواره ملی فردوسی در سرسرای مجموعه بوستان اهواز بیان کرد: سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اگر می خواهد راه جدیدی را در مسیر نظام آموزش و پرورش ایجاد کند باید از خلاقیت استفاده کند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره ملی فردوسی افزود: مشارکت دانش آموزان و مربیان مدارس سمپاد در این جشنواره ستودنی است.

یاوری بیان کرد: این جشنواره باید به گونه ای به فعالیت خود ادامه دهد تا دانش آموزان را با فرهنگ غنی و تمدن ایران آشنا کند و باعث علاقمندی نوجوانان و جوانان به کشور خود شود.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان افزود: باید به فرزندان خود ایرانی بودن را به عنوان یک موهبت بیاموزیم و برای میراث داری فرهنگ و ارزش های این کشور نهایت تلاش را داشته باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ایران نماینده یک فرهنگ غنی در دنیا است ادامه داد: مردان و زنان ایرانی همواره در طول تاریخ با تلاش و حق طلبی تلاش داشتند تا از خاک خود در برابر هجمه های دشمنان محافظت کنند و ما نیز باید این مسیر را ادامه دهیم.

در ادامه این جشنواره مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: یک هزار و ۵۰۱ اثر از ۳۲ استان کشور به جشنواره ملی فردوسی ارسال شده است که ۳۴ اثر از این تعداد منتخب شدند.

کوروش مودت افزود: این جشنواره در رده های دانش آموزی، دانش آموختگان و معلمان برگزار در بخش های مختلف شعر و داستان و مقاله برگزار شده است.

وی گفت: شاهنامه فردوسی تماما پند و اندرز است و داستان های آن نیز واقعی است که این استاد و حکیم بزرگ زبان فارسی به این داستان ها شاخ و برگ داده است.

مدیر کل اموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: حکیم فردوسی به دلیل علاقه ای که به تاریخ ایران داشته است ۵۰ هزار بیت را در ۳۰ سال سراییده است.

جشنواره ملی فردوسی به منظور آشنایی هر چه بیشتر با زبان فارسی توسط آموزش و پرورش خوزستان از سه سال گذشته برگزار شده است و در طول این سه سال اهواز میزبان برگزاری این جشنواره با حضور دانش آموزان و معلمان و اساتید از سراسر کشور بوده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha