۳۴۳ میلیارد ریال در بورس خراسان جنوبی معامله شد

بیرجند - ایرنا - مدیر بورس منطقه خراسان جنوبی گفت: مجموع معاملات تالار بورس خراسان جنوبی از ابتدای امسال تاکنون به ۳۴۳ میلیارد ریال رسید. 

 سعید هریوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرداد امسال ۱۱ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۸۵ سهم به ارزش ۱۴۳ میلیارد ریال در تالار بورس استان مورد داد و ستد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این رقم در مقایسه با اردیبهشت ماه ۳۱ درصد رشد داشته است گفت: از مجموع معاملات ۲۷ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۷۳ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در سه ماه نخست امسال هزار و ۵۳ نفر ساعت کلاس آموزشی به صورت رایگان در تالار بورس استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در خرداد ماه شاخص کل ۱۳.۸۲۰ واحد افزایش داشته است اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که در ۲ ماه ابتدای سال جاری در مجموع چهار هزار و ۴۶۱ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

هریوندی توصیه کرد که سرمایه‌گذاران قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس، قوانین و مقررات آن و ابزارهای متنوع قابل معامله در آن (با سطوح متفاوت ریسک) کسب کنند.

وی گفت: در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی با سطوح متفاوت ریسک (ریسک بالا تا بدون ریسک) وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازار و سطح ریسک مورد قبول خود می‌توانند از این ابزارها خریداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha