پرونده‌های مربوط به تولید خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به افتتاح دبیرخانه شورای حمایت از تولید، گفت: پرونده‌های مربوط به تولید و رفع موانع شناسایی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار قضایی ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مصدق در آیین افتتاح سامانه‌های رایانه‌ای دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» افزود: شورای حمایت از تولید و رفع موانع با حضور معاونان و قضات دیوان عدالت اداری تشکیل شده است و انتظار می‌رود این دبیرخانه بعد از گذشت سه ماه از فعالیت گزارش دهد که چه تعداد پرونده با موضوع تولید رسیدگی و چقدر مشکلات مردم در این خصوص رفع شده است.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای سند تحول قضایی یکی از برنامه‌های بسیار مهم هوشمندسازی قوه قضاییه در بخش‌های مختلف است؛ از اینرو برنامه‌های پیشین بروزرسانی و برنامه‌ها و سامانه‌های جدید با هدف سهولت دسترسی مردم راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری اظهارداشت: یکی از سامانه‌هایی که امروز افتتاح می‌شود، سامانه ثبت دادخواست‌ها و درخواست‌های مردمی است و هر فردی می تواند بدون مراجعه حضوری به دیوان عدالت اداری درخواست خود را از طریق سامانه ثبت و بعد از آن نیز از طریق پیامک از فرایند دادرسی مطلع شود.

مصدق گفت: سامانه دیگری که امروز افتتاح می‌شود، جستجوی آرای هیات عمومی است. این سامانه دسترسی حقوقدانان، پژوهشگران، قضات و وکلا را به آرای هیات عمومی آسان می‌کند و هر فردی می تواند بنا به موضوع و زمان انتشار رأی هیأت عمومی به همه آرای صادره دسترسی یابد.

وی با تاکید بر لزوم اتقان آرای صادره افزود: همه اقدامات دیوان عدالت اداری باید سند پشتیبان علمی پژوهشی داشته باشد و با پشتوانه علمی و تحقیقی انجام شود.

به گزارش ایرنا، هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در حالی که جمعی از مسئولان نظام، همچون آیت ‌الله‌ بهشتی رییس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، ۱۲ معاون وزیر و ۲۷ نماینده مجلس در جلسه هفتگی حزب حضور داشتند، منفجر شد و به همین مناسبت از یکم تا هفتم تیر ماه به‌ عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

1352

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha