قدردانی رییس مجلس از رهبر معظم انقلاب برای تزریق واکسن ایرانی

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدام رهبر انقلاب برای تزریق واکسن ایرانی، گفت: سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی بی‌گمان منجر به افزایش روحیه خودباوری و افزایش انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله‌های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود گفت: باردیگر درگذشت تلخ سرباز معلم‌ها و خبرنگاران ایسنا و ایرنا را در سوانح جاده‌ای به ملت ایران و بازماندگان مرحومان تسلیت می‌گویم.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستگاه‌های ‌مسوول باید با تدوین و اجرای آیین نامه‌های حمل و نقل، حفظ امنیت جانی افراد را وظیفه خود بدانند و در برابر حوادث و سوانح پاسخگو باشند. کمیسیون‌های عمران و حقوقی مجلس نیز علل این دو واقعه را بررسی و گزارش دقیق و شفاف آن را به مردم ارائه خواهند کرد.

بهشتی بعد از ۴۰ سال هنوز مظلوم است

قالیباف با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی اظهار داشت: در چهلمین سالروز شهادت دکتر بهشتی و یاران ایشان در انفجار دلخراش حزب جمهوری اسلامی ایران و سالروز ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین کوردل در مسجد ابوذر تهران هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی،  شهید بهشتی را سید شهدای انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: تمام ویژگی‌های یک فرد انقلابی در وجود ایشان نمایان بود. خداباوری راستین شهید بهشتی از ایشان مسلمانی انقلابی، دانشمندی برجسته و سیاستمداری مردمدار ساخته بود.  به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، ‌ شهید بهشتی سنگ آسیابی ارزشمندی بود که با گردش خود دهها اقدام اثربخش را پیش می‌برد و با انرژی خود دل‌های جوانان را به مسیر انقلاب اسلامی امیدوار می‌ساخت.

قالیباف ادامه داد: بهشتی چشم و چراغ مردم ایران بود و امروز در گام دوم انقلاب اسلامی وظیفه تمام کارگزاران کشور در تمامی دستگاه‌ها پیروی از مسیر آن شهید بزرگوار است.   نشان دادن کارآمدی دین در اداره حکومت، باور به حق مردم در تعیین سرنوشت خود، به کارگیری نیروی مردم برای حل مشکلات و هراس نداشتن از قدم در راه روشن انقلاب اسلامی از مهمترین وظایف خدمتگزار مردم در مسوولیت‌ها در جایگاه‌های مختلف است.

وی، آیت الله بهشتی را نماد سیاستمدار دین‌مدار دانست و عنوان کرد: هنوز بعد از ۴۰ سال آنچنان که باید قدرش را ندانستیم. راز مظلومیت شهید بهشتی در همین ناشناخته بودن اوست که در زمان خودش و چه تا به امروز بهشتی همچنان مظلوم است.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر می‌خواهیم آن مظلومیت که امام (ره)  درباره آن اشاره کرده است برطرف کنیم باید در مرحله نخست ویژگی‌های این مرد بزرگ را بشناسیم و او را الگوی سیاست ورزی مومنانه قرار دهیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: قدردانی از شهدای هفتم تیر زمانی جنبه عینی پیدا می کند که این الگوها را پیش چشم خود بگذاریم و به آنها پایبند باشیم. در غیر این صورت خون آنها که سرمایه سربلندی ماست هدر داده ایم. امیدواریم با استعانت از خداوند متعال ما نیز با الگوگیری از شهدای حادثه تلخ هفت‌تیر خادمان دلسوز و کارآمد این مردم باشیم.

رهبر معظم انقلاب روحیه خودباوری را در دانشمندان جوان کشور افزایش دادند

قالیباف با تشکر از رهبر معظم انقلاب برای اعتمادی که به جوانان کشور داشتند و با رعایت نوبت، پیشتاز تزریق واکسن ایرانی شدند، اظهار کرد: سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی بی گمان منجر به افزایش روحیه خودباوری و افزایش انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب تاکید کردند، انتظار می‌رود اسناد علمی، نتایج مراحل مختلف مطالعات بالینی واکسن ایرانی را به طور شفاف و دقیق و بر اساس ضوابط استاندارد جهانی منتشر کنند تا دنیا بیش از پیش به توان علمی جوانان ایرانی ایران زمین پی ببرد.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این موضوع سبب افزایش سهم ایران در بازار فرآورده‌های تزریقی و دارویی در سطح منطقه و جهان خواهد شد.  

قالیباف با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر اینکه دربرخی مراکز برای تزریق نوبت دوم واکسن صف‌های طولانی تشکیل شده است، ‌ افزود: مسوولان اجرایی باید هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند و علاوه بر این تسریع در روند واکسیناسیون و جلوگیری از وقوع موج‌های بعدی همگیری کرونا در کشور انتظار به حق مردم از مسوولین اجرایی است.

وی ابراز امیدواری کرد که با نظارت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی این موضوع تحقق عملی پیدا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha