عبدخدایی: اصلاح ساختار اداری از اولویت‌های دولت سیزدهم است

تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت فداییان اسلام، اصلاح ساختار اداری را از اولویت‌های دولت سیزدهم ارزیابی کرد و گفت: آنچه در انقلاب اسلامی برای ساختار اداری کشور پیش بینی شده بود محقق نشد که یکی از این مسائل ایجاد عدالت اجتماعی است.

محمدمهدی عبدخدایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اولویت‌های دولت سیزدهم، گفت: جامعه از بیکاری و فقر رنج می‌برد و از اولویت‌های دولت سید ابراهیم رییسی این است تا اشتغال بوجود بیاورد و تولید داخلی را بالا ببرد.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام ادامه داد: کشوری نمی‌تواند برابر مشکلات و تنگناها مقاومت کند مگر اینکه تولید داخلی آن رشد کند.  اگر مقاومت داخلی بالا برود می‌توانیم برابر مسائل مختلف مقاومت کنیم.

عبدخدایی عنوان کرد: اگر کرونا، سیل و زلزله را در نظر بگیریم در دولت‌های گذشته کارهایی برای مواجه شدن با این حوادث انجام شد اما اقناع کننده و کافی نبود. اگرچه دولت‌های قبل هم زحمت کشیدند اما امیدواریم این کار سریع‌تر انجام بگیرد تا جامعه از این وضعیت نجات یابد.

وی اصلاح ساختار اداری را از اولویت‌های دیگر دولت سیزدهم ارزیابی کرد و گفت: آنچه که انقلاب اسلامی برای ساختار اداری کشور پیش بینی شده بود محقق نشد. یکی از این مسائل ایجاد عدالت اجتماعی است. وقتی سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهید بهشتی گوش می‌دهیم متوجه می‌شویم که آنها چه آرمان‌هایی داشتند.

عبدخدایی با اشاره به مقاومت کشورمان مقابل زیاده‌خواهی غرب در موضوع تحریم‌ها و مذاکرات هسته‌ای، یادآور شد: اگر این مقاومت را به خوبی ادامه دهیم، در صحنه بین المللی به ویژه در خاورمیانه موفق خواهیم شد. امروز پرقدرت‌ترین دولت خاورمیانه هستیم در حالی که قبل از انقلاب نبودیم. امروز می‌توانیم برای دنیا و منطقه حرف داشته باشیم. نوع حکومت و قانون اساسی ما برای منطقه الگو است.

این فعال اصولگرا ادامه داد: وقتی انقلاب شد رهبری انقلاب اسلامی آرمان‌هایی داشتند اما متاسفانه دولت‌ها با انقلاب هماهنگ نبودند اما الان دولتی برسر کار آمده که با رهبری معظم و نظام هماهنگی دارد و امیدواریم این هماهنگی باعث شود تا مشکلات زودتر برطرف شود.  

وی درباره کابینه سیزدهم اضافه کرد: به یاد دارم مهندس مهدی بازرگان گفته بود که قحط الرجال داریم. در مقاله‌ای در منشور برادری در جواب او نوشتم قحط الرجال نداریم بلکه «عدم شناخت رجال» را داریم. اما متاسفانه در سالهای نخستین پیروزی انقلاب مملکت با فاجعه مواجه شد و بهترین فرزندان این سرزمین از سوی منافقین شهید شدند.

عبدخدایی افزود: شهید بهشتی به عنوان شخصیتی با توانایی مدیریت به همراه یارانش و همچنین مرتضی مطهری به عنوان تئوریسین انقلاب اسلامی شهید شدند.  آمریکا می‌خواست دست امام (ره) را خالی بگذارد تا ایران در جنگ تحمیلی تسلیم شود. که خوشبختانه نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha