بخش دانش بنیان کشور را از واردات تجهیزات پیشرفته بی نیاز کرد

کرج - ایرنا - رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت های دانش بنیان کشور را از واردات بسیاری از تجهیزات پیشرفته نجات داد.

علی وحدت روز شنبه در نشست افتتاح صندوق پژوهش و فناوری پارک علم و فناوری البرز افزود: در هشت سال گذشته شرایط اکوسیستم نوآوری کشور متحول شد.

وی ادامه داد: فقط در کرونا شاهد بودیم که به واسطه فعالیت شرکت های دانش بنیان  از واردات تجهیزات پیشرفته‌ای نظیر  ونتیلاتور، اکسیژن‌ساز و تجهیزات اتاق آی.سی.یو  بی نیاز شدیم.

وحدت گفت: البرز به خاطر ویژگی‌ها و نزدیکی با پایتخت در حوزه دانش بنیان شرایط خوبی دارد و نزدیک به ۳۲۰ شرکت دانش بنیان در این استان مستقر است ولی نهادهای زیست بوم نوآوری با تاخیر انجام شده است.

وی یاد آورشد: در یک سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان البرز تسهیلات پرداخت شده است این در حالی است که صندوق پژوهش و فناوری هم در استان وجود نداشت.

وحدت گفت: کارخانه نوآوری استان البرز هم در صندوق نوآوری تسهیلات آن تصویب شده و در کنار پارک و صندوق پژوهش و فناوری به اکوسیستم استان کمک خواهد کرد.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای  پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده، محصول بازار از سال ۹۱ تاکنون از شرکت های دانش بنیان پشتیبانی و حمایت  کرده و خدمات مالی و اعتباری از جمله کمک، تسهیلات و مشارکت برای آنها تامین می کند.

به طور کلی هدف کلی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه ای کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه های  دانش بنیان و  فناوری های برتر می باشد .

صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با ۲۱ سهامدار حقوقی تاسیس شد که یک درصد سهام آن دولتی و ۹۹ درصد غیر دولتی می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha