رییس پلیس آگاهی کردستان: مراقب مجرمان و شیادان مامورنما باشید

سنندج‌ - ایرنا - رییس پلیس آگاهی استان کردستان گفت: شهروندان از مامور بودن کسانی که خود را مامور انتظامی، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی معرفی می‌کنند و تقاضای بازرسی دارند اطمینان حاصل کنند و مراقب مامور نماها باشند.

به گزارش ایرنا سرهنگ عبدالله فاتحی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مجرمان مامورنما با استفاده از سهل انگاری، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخیص ماموران واقعی از آنها در رسیدن به اهداف پلید خود استفاده می کنند.

وی افزود: همه ماموران نیروی انتظامی، با لباس نظامی و یا با لباس شخصی حتی بدون درخواست فردی که مورد بازرسی قرار می گیرد، مکلف به ارائه نشان و کارت شناسایی خود هستند.

سرهنگ فاتحی اضافه کرد: در صورتی که فرد مدعی، کارتی ارائه نکرد، باید از وی بخواهید این کار را انجام دهد و بدانید که امر کاملا قانونی و از حقوق مسلم شهروندان است.

وی ادامه داد: در صورت ارائه کارت نیز، بدون تعجیل و با دقت آن را بررسی کنید، زیرا برخی از سارقان حرفه ای ممکن است کارت شناسایی جعلی داشته باشند؛ تفاوت کارت جعلی با کارت واقعی مشهود است.

سرهنگ فاتحی یادآور شد: در بسیاری از موارد که سارقان، کارت یا حکم جعلی به همراه دارند، آن را بسیار سریع نشان می دهند و به فرد اجازه نمی دهند آن را بخوانند یا کنترل کند.

وی تاکید کرد: این افراد معمولا به صرف برخورداری از مهارت های کلامی و شناخت روحیات مخاطبان خود و با ایجاد اضطراب در آنان، افراد را به مأمور بودن خود قانع می کنند لذا مراقب این گونه افراد باشید.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان اظهار داشت: اگر فرد مدعی اصرار زیادی بر مامور بودن خود دارد و به طور مثال اسلحه خود را جایی قرار داده است که به وضوح دیده شود، اما به هیچ عنوان حاضر به اثبات هویت خود و ارائه کارت شناسایی معتبر نیست، سریع با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید و مشخصات فرد مدعی را اعلام کنید. موارد این چنینی به فوریت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha