ارتش صهیونیستی به فلسطینیان در کرانه باختری و بیت‌المقدس حمله کرد

تهران - ایرنا - نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی صبح امروز (شنبه) با حمله به بخشهایی از مناطق کرانه باختری و بیت‌المقدس، تعدادی از جوانان فلسطینی را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری «روسیا الیوم»، بامداد امروز شهر «جنین» در شمال کرانه باختری شاهد حمله مسلحانه و خشونت‌آمیز نیروهای ویژه امنیتی و ارتش رژیم صهیونیستی به تعدادی از ساکنان فلسطینی این شهر بود. ارتش صهیونیستی ادعا کرد که برای دستگیری عده‌ای از افراد تحت تعقیب به این شهر حمله کرده است.

به گفته منابع محلی، نیروهای اشغالگر با حمله به شهرک «عیسویه» در قدس اشغالی نیز دو برادر را دستگیر کردند. این نیروها همچنین «احمد جعفر» را در خانه‌اش در منطقه «عزالدین» دستگیر کردند.

شهر جنین چند روز پیش نیز شاهد درگیری مسلحانه ناشی از حمله نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به فلسطینیان بود که در تعقیب مبارزان مقاومت از تیپ «سرایا القدس» بودند که منجر به کشته شدن یکی از آنها و دو نفر از اعضای سرویس‌های امنیتی اشغالگران شد.

به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی، درگیری نظامی میان ارتش اشغالگر و گروه‌های مقاومت در غزه آغاز شد که ۱۲ روز به طول انجامید و با اعلام آتش بس در سحرگاه ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) به پایان رسید.

از زمان توقف جنگ ۱۲ روزه غزه، رژیم صهیونیستی همواره از عمل به برخی تعهدات خود از جمله ورود مصالح ساختمانی و کمک‌های مالی قطر و ... به غزه طفره می‌رود، به همین جهت گروه‌های مقاومت بارها نسبت به ازسرگیری درگیری‌ها در صورت ادامه این وضعیت، هشدار داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha