خلیل الحیه: حماس به وحدت ملی و گزینه مقاومت پایبند است

تهران - ایرنا - نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که جنبش حماس به وحدت ملی و گزینه مقاومت ملی فراگیر پایبند است.

 به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خلیل الحیه گفت که نزار بنات به علت مبارزه علیه ظلم و فساد ترور شد. حماس رابطه خوبی با بنات داشت، زیرا او یکی از چهره‌های بارز و جزو نامزدهای انتخابات مجلس قانونگذاری بود.

وی در گفت‌وگوی با شبکه الاقصی عنوان کرد: برخی در تلاش برای به بن‌بست کشاندن مسیر آشتی و وحدت ملی برای خدمت به دشمن صهیونیستی و ادامه همکاری امنیتی با آن هستند.

خلیل الحیه با اشاره به اینکه ترور بنات نقطه تحولی خطرناک در تاریخ فلسطین است اما این جنایت قطعا بی‌پاسخ نخواهد بود، تاکید کرد که قاتلان نزار باید مجازات شوند.

الحیه افزود: فلسطین اکنون نیازمند سر و سامان دادن به اوضاع داخلی و تحقق وحدت ملی است و نباید به توهم مذاکرات با دشمن دل خوش کند.

وی اشاره کرد: به همه کسانی که به دولت بایدن دل بسته‌اند می‌گوییم، به زودی خواهیم فهمید که آن‌ها شما را به سمتی خواهند برد که چیزی عایدتان نمی‌شود و فرصت را از دست خواهید داد.

این عضو دفتر سیاسی حماس بیان کرد: همه باید بر قطار ملت فلسطین که به سمت قدس و آزادسازی آن در حرکت است و دشمن را به لرزه درآورده، سوار شوند تا پیروزمندانه وارد قدس شویم.

خلیل الحیه تصریح کرد: ملت فلسطین سوار بر کشتی آزادی و استقلال شده و کسی نمی‌تواند این ملت را از مسیر اصلی خود منحرف کند و مانع از برچیدن اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین شود.

الحیه خاطر نشان کرد که اوضاع در فلسطین بعد از نبرد شمشیر قدس باید با قبل از آن متفاوت باشد.معاون یحیی سنوار اظهار داشت: آنانکه در نبرد شمشیر قدس پیروز شدند، قادر هستند وحدت ملی را هم محقق کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که حماس به گزینه وحدت ملی و مقاومت ملی فراگیر پایبند است و برای گرفتن حق خود چشم‌انتظار جهانیان نمی‌ماند و حق خود را هر طور شده می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هیئت حماس سفر به برخی کشورها را به چندین دلیل از جمله ادامه دستاوردهای نبرد شمشیر قدس و آشکار کردن حقایق برای امت آغاز کرده است، گفت: تلاش ما این است که امت و ملت‌های مختلف در آزادسازی سرزمین فلسطین و احقاق حقوق این ملت مشارکت داشته باشند.

این رهبر حماس بیان کرد که قاطعانه مخالف هرگونه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی می باشند، زیرا این رژیم قاتل، جنایتکار و غده‌ای سرطانی است که داشته‌های ملت را به یغما می‌برد.

الحیه تاکید کرد: از همه می‌خواهیم روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع کرده و نسبت به هرگونه روابط با آن هشدار می‌دهیم.

الحیه گفت: در موریتانی نیز با طرف‌های رسمی و مردمی دیدار کردیم و همه آن‌ها بر حمایت از ملت فلسطین و عدم برقراری روابط با رژیم صهیونیستی اتفاق نظر داشتند.

وی بیان کرد: سراسر امت عربی و اسلامی شاد و مسرور هستند، چرا که حقیقت اشغالگری دشمن صهیونیستی را درک کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که امت قادر به زوال و نابودی این رژیم اشغالگر است.

خلیل الحیه اظهار داشت: حماس آماده است در راستای خدمت به ملت فلسطین، بدون اینکه امتیازی سیاسی به کسی بدهد، با همه جهان رابطه برقرار کند.

الحیه روابط با مصر را کاملا راهبردی خواند و گفت ما برای خدمت به مسئله فلسطین متمایل به تقویت این روابط هستیم.

وی همچنین افزود: نبرد شمشیر قدس، قدرت و صلابت مقاومت و ضعف و ناتوانی دشمن صهیونیستی را نشان داد.خلیل الحیه تاکید کرد: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم دستاوردهای ملت فلسطین در زمینه وحدت یا پیروزی در نبرد قدس مخدوش شود.

الحیه افزود: هدف مقاومت آزادسازی فلسطین و قطب‌نمای آن به سمت فلسطین تنظیم شده و به کسی اجازه نمی‌دهیم این ملت را از مسیر اصلی خود منحرف کند.

وی تصریح کرد که آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی طرف‌های داخلی و منطقه‌ای درصدد از بین بردن دستاوردهای نبرد شمشیر قدس هستند.

الحیه در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد که ازسرگیری بازداشت‌های سیاسی و همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی تنها با هدف ضربه زدن به وحدت ملی نشأت گرفته پس از نبرد شمشیر قدس و حمایت مردمی از مقاومت صورت می‌گیرد.

این رهبر حماس گفت: اجازه نمی‌دهیم دشمن ملت فلسطین را به گرسنگی بکشاند یا مدت بازسازی غزه را طولانی کند. وی گفت: حماس با پول و دارایی‌های خود ۲۰ هزار خانه را که خسارت‌هایی جزئی دیده بودند، بازسازی کرده است.

الحیه تصریح کرد که کمک‌های مالی برای بازسازی غزه به طور مستقیم به دست شهروندان رسیده است. خلیل الحیه با بیان اینکه اجازه باج‌خواهی از غزه در پرونده بازسازی این باریکه را نخواهیم داد، تصریح کرد که غزه با حمایت‌های امت و پایداری و مقاومت مردم قهرمانش ثابت و پایدار خواهد ماند.

وی همچنین با اشاره به این که خواسته حماس توقف تجاوزات اشغالگران علیه قدس و محله شیخ جراح، پایان محاصره غزه و بازسازی ویرانی‌های حاصل از جنگ است، تاکید کرد: در غیر این صورت آتش‌بس شکسته خواهد شد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه تاکید کرد: دشمن صهیونیستی می‌خواهد از مسئله اسرا برای تحقق اهداف حزبی خود استفاده کند و جدیتی برای پیشبرد این پرونده ندارد.

خلیل الحیه گفت: ما برای انجام عملیات مبادله اسرا آماده هستیم، البته به شرطی که طرف صهیونیستی برای آن جدیت داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha