نیویورک تایمز: بزرگترین تهدید برای آمریکا خود آمریکا است

تهران – ایرنا – نشریه نیویورک تایمز در تحلیلی درباره عملکرد دولت فدرال آمریکا نوشت: بزرگترین تهدید برای آمریکا نه تروریست خارجی بلکه خود آمریکا علیه خود است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در تحلیلی به قلم «نیکلاس کریستوف» (Nicholas Kristof)  افزود: آنچه که رئیس جمهوری آمریکا انجام می دهد پیامدهای دارد و آن پیامدها در  عرصه  بین الملل نمود پیداد می کند و منجر به دوری جستن متحدان و شرکا می شود.

این نشریه آمریکایی که تاسیس سال ۱۸۵۱میلادی است در این تحلیل نوشت: زمانی مشاوران کاخ سفید هراسان بدنبال چاره ای برای متوقف ساختن شخص رئیس جمهوری در کنفرانس خبری در سال ۲۰۱۸ بودند تا بیش از این آمریکا را بیش از این بی آبرو نسازد.

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: بنابر نظرسنجی جدید موسسه «پیو»  تنها ۱۷ درصد از مردم در باره این پرسش «که آیا به رئیس جمهوری آمریکا درمورد عملکرد درست وی اعتماد دارید» در سال گذشته پاسخ مثبت داده اند.

آمریکا در دوران بایدن هم یک کشور عقب مانده است

تحلیلگر نیویورک تایمز می نویسد: هرچند نظرسنجی پیو دراین باره نسبت به رئیس جمهوری جدید آمریکا نتایج بهتری را نشان داده اما باید گفت که (خیر) آمریکا بازگشتی قهرمانانه به عرصه بین الملل نداشته است، بلکه با توجه به وضعیت داخلی و رقابت در عرصه بین الملل، آمریکا در حقیقت یک کشور عقب مانده می نماید و دیگر عرصه آمریکا به سمت یک کشور متوسط لغزش پیداه کرده است.

نیویورک تایمز نوشت: یونان بالاترین سطح تحصیل در مقطع متوسطه را دارد، طول عمر در کشور شیلی بالاترین میزان را داشته و افراد میانسال در کشورهایی همچون روسیه،  لهستان، لاتونی از ضریب هوش بالاتری نسبت به همسالان خود در آمریکا برخودارند.

بنابر نظرسنجی موسسه پیو که نتایج آن در مورخ ۱۰ ژوئن انتشار یافت، شهروندان فرانسوی در سال گذشته میلادی تنها ۳۱ درصد نظر خوشبینانه ای نسبت به آمریکا داشتند.

این وضعیت همچنان در برخی دیگر از کشورهای جهان حتی با وجود آمدن جو بایدن چندان مناسب نبوده، شهروندان سنگاپور و استرالیا زیر ۵۰ درصد به آمریکا خوشبین و شهروندان نیوزیلندی نیز تنها ۴۲ درصد به آمریکا خوشبین می باشند.

به گفته کارشناسان و ناظران بین الملل، تاثیر منفی که  دولت قبلی آمریکا بر وجه این کشور چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین الملل گذاشت تا مدت ها زمان خواهد برد تا زدوده شود.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha