پلیس راه همدان: جاده‌های حادثه خیز قهاوند نیازمند تعریض است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان، شهر قهاوند را حادثه خیز ترین منطقه در این استان دانست و بر ضرورت تسریع در تعریض مسیرهای شریانی این شهر با هدف کاهش سوانح تاکید کرد.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: نبود فرهنگ ترافیک و دوطرفه بودن جاده های قهاوند سبب افزایش تصادف در این شهر شده به گونه ای که میزان سوانح در این منطقه با یک شهرستان بزرگ استان همدان برابری می کند.

وی اضافه کرد: در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک فرماندهان پاسگاه های پلیس راه با حضور در مساجد اقدام به ارائه آموزش های لازم کردند اما این آموزش ها تاکنون اثرگذار نبوده است.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: سه ماهه نخست سالجاری چندین سانحه فوتی در قهاوند رخ داده که مهمترین آن برخورد رخ به رخ ۲ دستگاه موتورسیکلت و فوت سه سرنشین این وسائط نقلیه بود و روز گذشته نیز بر اثر برخورد سواری پژو و و سمند در مسیر قهاوند - همدان یک نفر فوت و ۲ تن دیگر به شدت مجروح شدند.

سرهنگ عزیزی یادآوری کرد: پیشتر ساکنان تهران از مسیرهای اراک برای عزیمت به شهرستان های جنوبی همدان از جمله ملایر، تویسرکان و نهاوند استفاده می کردند اما پس از راه اندازی اتوبان همدان - ساوه، به علت کوتاهی مسیر، مسافران با استفاده از آزاد راه وارد قهاوند شده و از مسیرهای فرعی و دوطرفه قهاوند به شهرستان های جنوبی عزیمت می کنند.

وی ادامه داد: هر چند تردد خودروهای غیربومی از مسیرهای شریانی قهاوند افزایش داشته است اما بخش زیادی از سوانح مربوط به افراد بومی بوده که شامل تصادف و واژگونی موتورسیکلت، ادوات کشاورزی و دیگر خودروهای سواری می شود.

رییس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه قهاوند با وجود افزایش شمار تردد خودروها توسعه جاده ای نداشته است گفت: به منظور کاهش سوانح جاده ای باید مسیر دو طرفه قهاوند، ملایر و قهاوند - کوریجان تعرض شود.

سرهنگ رضا عزیزی ادامه داد: با توجه به فراوانی سوانح در شهر قهاوند هم اینک تیم های پلیس راه در این شهر کوچک حضور یافته و اقدام به برخورد با متخلفان، برقراری نظم عبور و مرور می کنند.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha