مجله زبان‌شناسی دانشگاه ارومیه در رتبه نخست خاورمیانه قرار گرفت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: مجله این دانشگاه همچنان در رتبه نخست مجلات ایرانی و خاورمیانه در حوزه زبان شناسی باقی ماند.

رحیم حب نقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اعلام نتایج رتبه بندی مجلات بین المللی در سال ٢٠٢٠، مجله زبان شناسی دانشگاه ارومیه موفق به کسب مجدد رتبه Q۱ در پایگاه Scimago شد.

وی با اعلام اینکه بر اساس آخرین رتبه بندی مجلات در پایگاه ISC در سال ٢٠١٨، مجله IJLTR با کسب ضریب تاثیر ٠.٦١٤ دارای رتبه اول در میان ١٣٤ مجله در جوزه زبان و زبان‌شناسی است، اظهار داشت:  این مجله همچنین رتبه سوم در میان ٤٣٣ مجله در حوزه علوم انسانی را کسب کرده است.

طی هفته گذشته اعلام شد که دانشگاه ارومیه در جمع ۳۶ مرکز آموزش عالی برتر کشور در نظام رتبه‌بندی بین المللی موسوم به "لایدن" حضور یافته است.

بر این اساس، دانشگاه ارومیه رشد ۶۶ پله‌ای را تجربه کرده است و از نظر نرخ رشد در آن، از مجموع دانشگاه‌های کشور، بعد از دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران (با ۱۰۶ پله صعود) علوم پزشکی تبریز (با ۹۶ پله صعود) و علوم پزشکی شیراز (با ۶۹ پله صعود) رتبه چهارم و در بین دانشگاهای جامع و صنعتی رتبه اول در نرخ رشد را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha