کمیته امداد خراسان شمالی بیش از ۶ هزار یتیم را حمایت می‌کند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: این نهاد هم اکنون از ۶ هزار و ۶۶۵ یتیم و فرزندان محسنین استان حمایت می‌کند که ۳۱ حامی از کشورهای دیگر این نهاد را کمک می‌کنند.

به گزارش روز شنبه کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی شمار کل حامیان ایتام استان را ۲۱ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون ۳۱ حامی خارج از کشور بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ایتام کمک کرده اند.

وی بر پالایش حامیان غیرفعال و همچنین احصای نیازمندی ایتام در زمینه مسکن و جهیزیه تاکید کرد و گفت: ۱۵۰ یتیم در سال جاری توسط حامیان کشور کویت مورد حمایت قرار گرفتند.

الهی راد در ادامه به برنامه امسال در حوزه اکرام ایتام در خارج کشور اشاره و اظهار کرد: امسال پیش بینی شده بیش از ۳۰ میلیارد ریال از محل کمک های حامیان خارج کشور جذب درآمد داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی افزود: حامیان خیراندیش خراسان شمالی سال گذشته ۳۵۶ میلیارد ریال در قالب طرح اکرام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت  این نهاد کمک کردند.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha