کمیسیون‌های تخصصی مجلس میزبان ۵ وزیر دولت

تهران- ایرنا - وزیران کشور، نفت، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنایع و معادن این هفته با حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس پاسخگوی سوالات نمایندگان مجلس خواهند بود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، بیژن زنگنه، سید عباس صالحی، رضا اردکانیان و علیرضا رزم حسینی این هفته در کمیسیبونهای تخصصی مجلس حاضر می شوند تا پاسخگوی سوالات نمایندگان باشند.

 کمیسیون آیین نامه داخلی این هفته طرح شفافیت آرای نمایندگان را با حضور یکی از طراحان، نمایندگان پیشنهاد دهنده، کارشناس مرکز پژوهش‌ها و سایر مدعوین بررسی خواهد کرد.

کمیسیون اصل ۹۰ هم روز یکشنبه طرح/ لایحه ماده ۳ قانون نظارت بر نمایندگان و طرح الحاق موادی به قانون دیوان محاسبات کشور را بررسی می‌کند.

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بررسی طرح تسهیل صدور مجوز های کسب و کار را با حضور نمایندگان وزارت خانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست، اتاق ایران، اتاق تعاون، اتاق اصناف، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورایی اسلامی را  ادامه خواهد داد.

 لایحه رتبه‌بندی معلمان روی میز کمیسیون آموزش/ رحمانی فضلی در کمیسیون اجتماعی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس هم روزهای یکشنبه و سه شنبه ادامه رسیدگی به لایحه نظام  رتبه بندی معلمان را در دستور کار دارد.

وزیر کشور روز سه شنبه در جلسه کمیسیون اجتماعی حضور می یابد و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد. روز یکشنبه هم قائم مقام بانک مرکزی با حضور در این کمیسیون،‌در خصوص کیفیت اجرای تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور پاسخ می‌دهد.

کمیسیون اقتصادی روز یکشنبه اعمال ماده ۴۵ آیین نامه داخلی درباره عملکرد اقتصادی دولت های یازدهم و دوازدهم را بررسی خواهد کرد و ادامه بررسی لایحه قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از  وسایل نقلیه را در دستور کار دارد.

همچنین روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی ادامه بررسی لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی و نیز ادامه بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی سرخس – دوغارون و مازندران را در دستور کار دارد. این دو لایحه از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده است.

بررسی تحولات افغانستان در کمیسیون امنیت ملی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه گزارش رییس کمیته روابط خارجی درباره آخرین اخبار و تحولات افغانستان و گزارش آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رمز ارزها با حضور مسوولین ذی ربط استماع خواهد کرد.

روز یکشنبه هم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آخرین اخبار و تحولات کشور افغانستان با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه، اطلاعات، ستاد کل نیروهای  مسلح، اطلاعات سپاه و سپاه قدس بررسی می‌کند.

 بازدید اعضای کمیسیون امور داخلی از تاسیسات آب سنگین اراک/ زنگنه در کمیسیون انرژی

روز دوشنبه اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از تاسیسات آب سنگین اراک بازدید خواهند داشت و روز سه شنبه وزیر کشور برای ارئه گزارش درباره فرایند انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون  حضور می یابد.

روز یکشنبه هم مسائل و مشکلات کارکنان صنعت نفت با حضور وزیر نفت، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش ها در کمیسیون انرژی بررسی می شود.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات روز سه شنبه به موضوع نحوه اختصاص و هزینه کرد مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق و توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ براساس انجام تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان رسیدگی می‌کند.

کمیسیون بهداشت و درمان روز یکشنبه نهایی کردن گزارش حادثه مرکز درمانی سینا مهر را برای قرائت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را  در دستور کار قرار داد.

همچنین این کمیسیون روز سه شنبه آخرین وضعیت تولید و واردات دارو و مواد اولیه آن در کشور با حضور مسوولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بانک مرکزی، مرکز پژوهش‌های  مجلس شورای اسلامی و فعالان صنعت را بررسی خواهد کرد.

 رزم حسینی در کمیسیون صنایع و معادن/ صالحی در کمیسیون فرهنگی

روز دوشنبه وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن حضور می یابد و به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ می دهد.

مسائل و مشکلات اجاره مسکن روز یکشنبه در کمیسیون عمران بررسی می  شود و معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن حمایتی به این کمیسیون در این باره گزارش می دهد.

روز سه شنبه هم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون فرهنگی حضور می یابد و به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ می‌دهد.

کمیسیون قضایی  و حقوقی روز یکشنبه لایحه معاهده استرداد مجرمان بین جمهوری اسلامی ایران و فدرال برزیل اعاده شده از شورای نگهبان و نیز لایحه سند الحاقی همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقت نامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر را بررسی می کند.

 اردکانیان  روز سه شنبه در کمیسیون کشاورزی حاضر می‌شود

رضا اردکانیان وزیر نیرو هم روز سه شنبه در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و  محیط زیست حضور می یابد و به سئوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ می‌دهد.

روز سه شنبه گزارش اقدامات به عمل آمده جهت راه اندازی سامانه جامع بودجه ریزی کشور و ویژگی‌های این سامانه به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ارائه می‌شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha