افتتاح نمایشگاه انفردای نقاشی‌های صبا صالحی

تهران- ایرنا- صبا صالحی مجموعه نقاشی‌های خود با نام «سرندیپیتی» را با کیوریتوری منا مهری نمایش می‌دهد. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایشگاه نقاشی‌های صبا صالحی با عنوان سرندیپیتی در خیریه مهر پیشگان کوبه افتتاح شد.

صالحی در این باره به ایرنا، گفت: شاید بیشتر از همه نقاشی‌هایم با این مجموعه ارتباط برقرار کردم، من در دنیای آنها بیشتر از همیشه قدم زدم، به فکر رفتم، خندیدم، گریه کردم و به شگفتی رسیدم.

وی درباره ارتباط این نمایشگاه با انیمیشنی قدیمی اظهار کرد: «سرندیپیتی» معنای مستقلی دارد که زیربنای ساخت همان انیمیشن با یک موجود افسانه‌ای صورتی است. معنای آن کشف حقیقت و یا پاسخی شگفت‌انگیز در جایی که انتظار کشف را نداری، است. در واقع بزرگترین پاسخ‌های بشر اغلب از طریق سرندیپیتی اتفاق افتاده‌اند. و از مهمترین سرندیپیتی‌ها می‌توان پنسلین و جاذبه رو نام برد.

صالحی افزود: نقاشی‌های من هم به روش سرندپیتی کشف شده‌اند و هم بعد از آن خودشان دوباره درجایی که انتظار نداشتم، من را به پاسخ سوال‌هایم رساندند و یک تعامل شگفت انگیز را برای من رقم زدند. 

صبا صالحی از سال ٩٢ پنج نمایشگاه انفرادی و چندین نمایشگاه گروهی برگزار کرده است. شکست حقیقت، پارانرمال فربیا، جنگ هراسی از عناوین نمایشگاه‌های پیشین او است.

نمایشگاه نقاشی سرندیپیتی امروز جمعه ٤ تیر ماه در خیریه مهر پیشگان کوبه افتتاح شد و آثار تا ۱۸ تیرماه در معرض دید علاقمندان خواهد بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha