تشدید حملات تروریستی به مرزبانان پاکستان در ایالت بلوچستان

اسلام‌آباد - ایرنا - تازه‌ترین اقدام عناصر تروریستی علیه نیروهای مرزبانی پاکستان در ایالت بلوچستان واقع در جنوب غرب این کشور جان پنج نظامی را گرفت و گفته می‌شود چندین مهاجم نیز طی درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، حمله روز جمعه تروریست‌ها به نیروهای مرزبانی این کشور دومین حمله طی ۱۰ روز گذشته محسوب می‌شود.

روابط عمومی ارتش پاکستان ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای گشت سپاه مرزی در منطقه‌ «سیبی» هدف حمله عناصر تروریستی قرار گرفتند.

تروریست‌ها پنج نفر از نیروهای مرزبانی ارتش پاکستان را در این حمله کشتند و در واکنش متقابل نیروهای امنیتی نیز چندین مهاجم را از پای درآورند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حملات به نیروهای امنیتی پاکستان را برعهده نگرفته است در این حال ارتش این کشور اعلام کرد که چنین حملات ناجوانمردانه از سوی عناصر ضددولتی و مورد حمایت دشمنان خارج، هرگز نمی‌توانند صلح و رفاه در ایالت بلوچستان را از بین ببرند.

یازدهم خردادماه جاری نیز درپی دوحمله جداگانه عناصر تروریستی به نیروهای امنیتی در ایالت بلوچستان ۹ تن شامل پنج مهاجم و چهار نظامی پاکستان کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

در گذشته شورشیان وابسته به گروه‌های غیرقانونی، عناصر تروریستی تحریک طالبان و یا داعش مسئولیت بمب‌گذاری‌ها و حملات مسلحانه در کویته و دیگر مناطق ایالت بلوچستان را برعهده گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha