بررسی تحولات روند صلح افغانستان دردیدار نمایندگان ایران و پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - نمایندگان ویژه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در امور افغانستان آخرین تحولات مرتبط با روند صلح و وضعیت امنیتی این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، هیاتی از ایران به ریاست  «محمد ابراهیم طاهریان فرد» نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان در امور افغانستان در جریان سفر رسمی به اسلام‌آباد با همتای پاکستانی خود دیدار کرد.

«محمد صادق» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در دیدار با فرستاده ویژه ایران، ما درباره مذاکرات صلح و وضعیت امنیتی در افغانستان گفتگو کردیم.

وی افزود: توافق شد تا مکانیزم‌های جدیدی را در راستای ایجاد یک فضای امکان پذیر برای گفتگوهای صلح در حال انجام و کاهش خشونت مورد پیگیری قرار دهیم.

گفتنی است، نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در اسلام‌آباد با  «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان دیدار و طرفین پیرامون تقویت روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای از جمله کمک به صلح افغانستان رایزنی کردند.

این دومین سفر طاهریان فرد به پاکستان در مقام نماینده ویژه وزیرامورخارجه در امور افغانستان محسوب می‌شود. وی اواخر آبانماه سال گذشته در جریان یازدهمین سفر رسمی محمدجواد ظریف به پاکستان وی را در این سفر همراهی کرد.

محمدصادق نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان نیز برای رایزنی با مقامات جمهوری اسلامی ایران اواخر اسفند گذشته به تهران سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha