مقام آمریکایی: بازگشت به برجام آغاز فرایندی دیپلماتیک است

نیویورک- ایرنا- یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه دور هفتم مذاکرات وین در آینده نزدیک برگزار می شود، گفت: بازگشت به برجام را آغاز فرآیندی دیپلماتیک می دانیم.

به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، این مقام که نامش بیان نشده در گفت و گوی مجازی با خبرنگاران آمریکایی افزود:  برای سایر مسایل نیز به بحث و گفت و گو با ایران نیاز داریم. بنابراین ما باید راهی برای حل این اختلاف پیدا کنیم.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: در مورد برخی گزارش ها مبنی بر اینکه توافق نزدیک بوده یا توافق حاصل شده است، باید بگویم که اگر توافق نهایی شده بود، به دور هفتم  گفت و گوها نیاز نبود.

به گزارش ایرنا، این مقام آمریکایی تصریح کرد: در برخی حوزه‌ها  از جمله گام‌هایی که ایران باید در فعالیت هسته‌ای بردارد، یا تحریم‌هایی که مورد بحث است و یا ترتیب گام‌هایی که دو طرف باید بردارند هنوز اختلافات جدی وجود دارد و مسائل مهمی باقی مانده که باید حل شود.

 این مقام آمریکایی همچنین ابراز امیدواری کرد ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی به توافق دست یابد زیرا در غیر اینصورت شرایط پیچیده خواهد شد.

به گزارش روز گذشته بلومبرگ، تیم رابرت مالی با رژیم صهیونیستی نیز گفت و گو کرده است.

مذاکرات برجام پس از ۶ دور گفت‌وگوهای فشرده و مستمر در وین، به مراحل پایانی نزدیک شده و دیپلمات‌ها امیدوارند این توافق ظرف هفته‌های آینده فعال شود.

در آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات های شرکت کننده با ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت‌وگوها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در پایان این نشست، هیات‌ها برای کسب دستورالعمل‌های سیاسی در خصوص مسائل باقی‌مانده راهی پایتخت‌ها شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha