۲۲۳ هزار هکتار عملیات آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری انجام شده است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم طرح‌های آبخیزداری گفت: تاکنون ۲۲۳ هزار هکتار عملیات آبخیزداری در این استان انجام شده است.

سید اسماعیل صالحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این سطح ۲۰۰ هزار هکتار از سال ۱۳۸۸ به‌مدت ۱۰ سال و ۲۳ هزار هکتار در سال گذشته عملیاتی و اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای زراعت چوب در یک‌هزار و ۹۱۱ هکتار از زمین‌های چهارمحال و بختیاری در مدت ۴۲ سال گذشته افزود: از این سطح ۲۷۳ هکتار مربوط به سال قبل و یک‌هزار و ۶۳۸ هکتار مختص سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۸ است.

صالحی به اجرای ۶۴۹ هزار و ۶۴۸ هکتار طرح مرتع‌داری در استان اشاره و تصریح کرد: از این سطح ۵۳۶ هزار و ۲۰۰ هکتار در فاصله زمانی بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۹۸ و ۱۱۳ هزار و ۴۴۸ هکتار در سال گذشته اجرایی شد.

وی با اشاره به کشت گیاهان دارویی در سطح ۶ هزار و ۵۳۲ هکتار از زمین‌های ملی استان یادآور شد: از این سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار در سال گذشته و چهار هزار و ۳۲ هکتار در مدت چهار سال قبل از آن اجرا شد.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طرح جنگل‌کاری اقتصادی در یک‌هزار و ۳۷۹ هکتار از زمین‌های استان اجرا شد که از این سطح ۴۵۱ هکتار مربوط به سال گذشته و ۹۲۸ هکتار مختص سه سال قبل از آن است.

وی تعیین حدود ذخیره‌گاه‌های چهارمحال و بختیاری را در سطحی برابر سه هزار و سه هکتار دانست و گفت: از این سطح اجرای یک‌هزار و ۵۲۰ هکتار مختص به سال گذشته و یک‌هزار و ۴۸۳ هکتار به سال‌ها ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ اختصاص دارد.

صالحی به اجرای طرح کاداستر در زمین‌های منابع ملی چهارمحال و بختیاری از سال ۱۳۹۲ اشاره و تاکید کرد: این طرح تاکنون در ۸۱۶ هزار و ۷۶ هکتار اجرا شده است.

وی افزود: از این سطح ۳۵۴ هزار و ۱۳۵ هکتار در سال گذشته و ۴۶۱ هزار و ۹۴۱ هکتار در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ اجرایی شد.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری برابر ۸۶.۵ درصد سطح استان را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha