۴ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱:۴۰
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84381259
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس جمهوری لهستان: نیروهای لهستانی  از افغانستان خارج می‌شوند

تهران-ایرنا- آندره دودا رئیس جمهوری لهستان روز پنجشنبه از تصمیم خود برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان پس از ۲۰ سال خبر داد.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "پولند این"، دودا در این خصوص گفت: از ماه آینده میلادی و پس از ۲۰ سال ما به حضور نظامی خود در طولانی‌ترین ماموریت پیمان آتلانیک شمالی (ناتو)  پایان می‌دهیم. 
او افزود: اولین گروه از سربازان لهستانی تا پایان روز پنجشنبه به کشور خود باز می‌گردند. 
کشورهای عضو ناتو همچون ترکیه، انگلیس، آلمان، گرجستان، رومانی و ایتالیا تا سال ۲۰۲۱، حدود ۱۰ هزار نیرو در افغانستان داشتند. 
این در حالی است که برخی کارشناسان هشدار داده‌اند که پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، اوضاع امنیتی این کشور رو به وخامت خواهد رفت و ممکن است لازم باشد نیروهای غربی شرایط نابسامان را پاکسازی کنند. 
اخیراً، ائتلاف ناتو اعلام کرده بود که تا اول می‌، کشورهای عضو باید خروج نیروهای خود را از افغانستان و بر اساس طرح برنامه‌ریزی شده آغاز کنند و این اقدام ظرف چند ماه انجام می‌شود. 
گفتنی است که اخیراً دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی تا ماه سپتامبر از افغانستان خارج خواهند شد، بدون آن که شرطی بگذارد، متعاقب آن دولت افغانستان گفت که به این تصمیم دولت آمریکا احترام می‌گذارد و در زمینه خروج آنان همکاری خواهد کرد. 
منبع و لینک خبر: 
https: //polandin. com/54512289/polish-troops-to-withdraw-from-afghanistan-president-duda


 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha