برخی سران عرب برای حفظ  قدرت در برابر اقدامات صهیونیست‌ها سکوت می‌کنند

قم-ایرنا- مفتی اهل سنت کشور عراق گفت: برخی از پادشاهان و سران کشورهای عربی به خاطر ماندن در قدرت، از اعتراض بر جنایتهای صهیونیستها در کشتار فلسطینیان و حمله به مسجد الآقصی سکوت می‌کنند.

شیخ مهدی الصمیدعی روز پنجشنبه همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی «در قم، ضمن محکوم کردن حرمت مسجد الاقصی از سوی صهیونیستها و حمله به مسلمانان مدافع آن مسجد مقدس گفت: متجاوزان به این مکان مقدس به بدترین عذابها گرفتار خواهند شد.

وی ادامه داد: آنان که بر این جنایتها سکوت می کنند  و یا با متجاوز همراهی می کنند شریک جرم آنها خواهند بود.

الصمیدعی در ادامه سخنان خود افزود: آنها باید بدانند که اموال و وعده های صهیونیستها برایشان کار ساز نبوده و سرانجامشان بد سرانجامی خواهد بود.

در بخش دیگری از این همایش، مسوول امور دینی وزارت اوقاف کشور عمان نیز با بیان اینکه وحدت گروه‌های فلسطینی آزادی قدس را تسریع می‌کند، گفت: گروه‌های مقاومت در مسیر وحدت و هم افزایی گام بردارند.

شیخ بدر العبری، افزود: توافق گروه های فلسطینی و تکیه آنان بر انسجام داخلی و دریافت کمکهای منطقه ای وجهانی می تواند آنها را زودتر به پیروزی و احقاق حق خود برساند.

 وی در ادامه خواهان استفاده گروه های فلسطینی از تمامی امکانات داخلی ازجمله امکانات دینی، مذهبی، نژادی، زبانی وحتی منطقه ای برای رسیدن به آرمان های بلند قدس شریف شد.

بدرالعبری در پایان ابراز امیدواری کرد تا با رسیدن به نتایج مطلوب توسط گروه های فلسطینی آورگان این کشور هر چه زودتر به خانه وکاشانه خود برگردند.

در بخشی از این همایش از مجموعه مقالات همایش به ۲ زبان فارسی و عربی شامل ۴۰ مقاله در قالب یک جلد کتاب رونمایی خواهد شد.

همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» روز پنجشنبه با سخنرانی شخصیت هایی از ۱۰ کشور مختلف در قم آغاز و شامگاه پنجشنبه به کار خود پایان داد.

در بخشی از این همایش از مجموعه مقالات همایش به ۲ زبان فارسی و عربی شامل ۴۰ مقاله در قالب یک جلد کتاب رونمایی خواهد شد.

همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» روز پنجشنبه با سخنرانی شخصیت هایی از ۱۰ کشور مختلف در قم آغاز و شامگاه پنجشنبه به کار خود پایان داد. /

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha