سفر ژنرال پاکستانی به آلمان با دستورکار تعاملات امنیتی و منطقه‌ای

اسلام‌آباد - ایرنا - فرمانده ارتش پاکستان در جریان سفر رسمی به آلمان و طی دیدار با مقام‌های بلندپایه سیاسی-نظامی این کشور بر تعمیق همکاری‌های امنیتی، منطقه‌ای تاکید و درباره آخرین تحولات روند صلح افغانستان تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، ژنرال «قمر جاوید باجوا» روز پنجشنبه در برلین با «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان، «مارکوس پوتزل» نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان و فرماندهان کالج نظامی در هامبورگ به طور جداگانه دیدار کرد.

این سومین سفر خارجی ژنرال ارشد نیروهای مسلح پاکستان طی چند روز اخیر محسوب می‌شود. وی پیش تر به ترکیه و جمهوری آذربایجان سفر و با مقام‌های بلندپایه سیاسی-نظامی درخصوص افزایش همکاری‌های نظامی، دفاعی و همگرایی برای کمک به صلح افغانستان رایزنی کرد.

روابط عمومی ارتش پاکستان ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ژنرال باجوا با وزیر امور خارجه دولت فدرال آلمان و سایر مقام‌های این کشور درباره تعاملات دو جانبه، وضعیت کلی امنیت منطقه شامل آخرین تحولات روند صلح افغانستان و همکاری‌های مشترک در زمینه های مختلف بحث و تبادل نظر کرد.

سفر ژنرال پاکستانی به آلمان با دستورکار تعاملات امنیتی و منطقه‌ای

در این بیانیه آمده است: فرمانده ارتش پاکستان تاکید کرد که این کشور به روابط خود با آلمان اهمیت زیادی قائل است و مشتاق به تقویت سودمند روابط دو جانبه می‌باشد.

وی همچنین طی سخنرانی در جمع دانشجویان و هیات علمی کالج نظامی در هامبورگ نقطه نظرات خود را در مورد چشم انداز امنیت منطقه‌ای و داخلی پاکستان تبیین کرد.

ژنرال باجوا با اشاره به چالش‌های امنیتی داخلی و خارجی پاکستان و اقدامات اسلام‌آباد برای کاهش تهدیدات، اظهار داشت: آینده صلح و ثبات پایدار در جهان به توانایی حل و فصل منازعات طولانی در منطقه بستگی دارد و این مهم تنها از طریق حمایت معنادار جامعه بین الملل برای پذیرش موضوعات چالش برانگیز منطقه قابل تکمیل است.

گفتنی است، نهم اردیبهشت امسال «هایکو ماس» وزیر امورخارجه آلمان در یک سفر از پیش تعیین نشده وارد اسلام‌آباد شد و با همتای پاکستانی خود دیدار کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز ۲۲ فروردین امسال با هدف تعمیق مناسبات تجاری-دفاعی با آلمان و دیدار با مقام‌های بلندپایه این کشور، به برلین سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha