مشارکت کانون‌های هواداران استقلال و پرسپولیس در امر پیشگیری از اعتیاد

تهران -ایرنا- مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه حوزه پیشگیری از اعتیاد تنها با حضور داوطلبانه همه آحاد مردم همچون هنرمندان، ورزشکاران موفق خواهد بود، از اعلام آمادگی کانون های هواداران استقلال و پرسپولیس برای کمک در حوزه پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در آستانه برگزاری هفته بیست و چهارم لیگ برتر و برگزاری دو بازی تیم‌های «پرسپولیس - مس رفسنجان» و «استقلال - گل گهر سیرجان» در روز جمعه ۴ تیر ماه ۱۴۰۰، کانون‌های هواداران استقلال و پرسپولیس، برای کمک در حوزه پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کردند.

محمد جمالو مدیرکل روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر در نشست صمیمی‌ با کانون‌های هواداری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، که در آستانه برگزاری هفته بیست و چهارم لیگ برتر برگزار شد، ضمن اعلام این خبر، تاکید کرد: وقتی حوادث طبیعی در کشور رخ می‌دهد، مردم داوطلبانه برای کمک به آسیب دیدگان اقدام می‌کنند و گاه حجم کمک ها بیش از نیاز منطقه آسیب دیده کشور است.

وی افزود:حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز، تنها با حضور داوطلبانه همه آحاد مردم و یاری همه گروه‌های مرجع همچون هنرمندان، ورزشکاران، روحانیون، اساتید دانشگاه و …. قادر به کسب توفیقات خواهد بود و در نظر داریم یک جریان سازی اجتماعی با کمک همه ایرانیان عزیز در حوزه پیشگیری از اعتیاد ایجاد کنیم تا همه با هم نگذاریم نوجوانان و جوانان کشور به عنوان ارزشمندترین سرمایه های این مرز و بوم، آسیب ببینند.

مدیرکل روابط عمومی ستاد با بیان اینکه در حوزه مبارزه با موادمخدر و پیشگیری از اعتیاد باید منسجم عمل کرد، تصریح کرد: بسیاری از نوجوانان و جوانان این کشور علاقه‌مند به ورزش جذاب فوتبال و عضو کانال‌های هواداران تیم‌های استقلال و پرسپولیس هستند؛ این کانال‌ها در فضای مجازی دارای ظرفیت بالقوه‌ای در حوزه پیشگیری بوده و می بایست از آن‌ها برای پیشگیری از اعتیاد ۹۷ درصد آحاد سالم جامعه استفاده کنیم.

جمالو ادامه داد: البته در سال گذشته اقدامات تحول آفرینی در مبارزه موثر با مواد مخدر و بلای خانمان سوز اعتیاد صورت گرفته است که شکسته شدن رکورد حجمی و وزنی کشفیات موادمخدر توسط دستگاه های مقابله ای ایران نمونه بارزی از این اقدامات تحولی است که مورد تقدیر سازمان های جهانی و مجامع بین المللی نیز قرار گرفته است؛ یقینا با کمک و یاری همه ایرانیان عزیز، این اقدامات، شروع یک تحول بزرگ در مبارزه با دیو اعتیاد خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه همه ما باید بدانیم اعتیاد فقط مربوط به افراد کف خیابان و متجاهرین نیست؛ بلکه در کمین همه افراد جامعه حتی خود ما و خانواده‌هایمان است، اظهار داشت: لذا همگی باید با مسئولیت بیشتری به حوزه پیشگیری از اعتیاد وارد شویم و کمک کنیم تا از گرایش افراد سالم و در معرض خطر به اعتیاد پیشگیری شود.

حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران نیز در این نشست ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با موادمخدر گفت: سازمان لیگ به مناسبت این هفته، برنامه‌های ویژه‌ای با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر با هدف آشنایی جامعه با مهارت‌های مرتبط با پیشگیری از اعتیاد برگزار خواهد کرد.

وی افزود: همچنین به همین مناسبت، از ظرفیت استادیوم ورزشی آزادی، فضای مجازی و رسانه‌ها در جهت کاهش معضل اعتیاد در جامعه و پیام‌ها و برنامه‌های پیشگیرانه استفاده خواهیم کرد.

همچنین عباس اسماعیل بیگی، رضا شاهانی و مجید مختاری از کانون هواداری پرسپولیس، رامین همتی، افشار لفظی و مجتبی توکلی از کانون هواداری باشگاه استقلال حضور داشتند و پیرامون چگونگی مقابله با موادمخدر در حوزه تماشاگران فوتبال و مقابله با اعتیاد بحث و گفت‌وگو کردند و برای همکاری با ستاد مبارزه با موادمخدر در امر پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کردند.

گفته می‌شود به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر، مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر با شعار «همه با هم نه به اعتیاد» آغاز می‌شود و در تمامی مسابقات لیگ برتر سازمان لیگ مراسم ویژه‌ای جهت آشنایی بیشتر نسل جوان با آسیب‌های اعتیاد و موادمخدر برگزار خواهد شد.

1352

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha