۲ هزار و ۲۰۰ تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: از اواخر اردیبهشت امسال تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ تن گندم از کشاورزان این استان خرید تضمینی شده است و عملیات خرید تا شهریور ماه ادامه دارد.

مجید اسداللهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۶۱۸ محموله گندم تحویل مراکز خرید گندم شده است.

وی اظهار داشت: این میزان گندم به ارزش ۱۱۲ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریال تحویل ۱۴ مرکز خرید فعال شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: امسال خرید گندم در خراسان جنوبی از اردیبهشت ماه آغاز شد و تا شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: از ۱۷ مرکز خرید استان تاکنون ۱۴ مرکز وارد عملیات خرید شده و سه مرکز که در نقاط نسبتا سردسیر قرار دارد به زودی فعال شده و آماده تحویل گندم از کشاورزان حوزه شهرستان مربوطه خواهند بود.

اسداللهی بیان کرد: تاکنون مبلغ ۸۵ میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال معادل ۸۶ درصد وجه گندم خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده و مابقی در نوبت واریز است که به‌زودی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: به دلیل خشکسالی‌های متوالی و تاثیر آن بر بخش کشاورزی، میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری نسبت به سال قبل کاهش داشته و قیمت هر کیلوگرم گندم خرید تضمینی نیز از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان سال قبل به پنج هزار تومان افزایش یافته است.

سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در خراسان جنوبی ۲۱ هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال از این سطح ۴۳ هزار تن گندم برداشت شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha