داورزنی: از مردم بابت نتایج تیم ملی والیبال عذرخواهی می‌کنم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون والیبال گفت: از مردم ایران بابت نتایج اخیر تیم ملی والیبال عذرخواهی می کنم و سعی خواهیم کرد تا فرصتی که تا المپیک مانده ضعف‌هایمان را پوشش دهیم.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران روز گذشته با شکست سه بر یک برابر آرژانتین به کار خود در لیگ ملت‌های آسیا پایان داد و در رده دوازدهم لیگ ۱۶ تیمی ملت‌ها ایستاد.

محمدرضا داورزنی صبح روز پنجشنبه در گفت‌وگویی رادیویی با اشاره به عملکرد تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها اظهار داشت: قبل از هر چیز به احساسات پاک مردم ایران نسبت به والیبال باید احترام بگذاریم. استراتژی که فدراسیون برای حضور در المپیک به کار برد، برای این بود که بتواند به یک ترکیب مناسب برسد و باعث شود که مردم از تیم ملی خود در مسابقات لیگ ملت ها بازی خوب ببینند اما متاسفانه از عهده این کار بر نیامدیم.

وی افزود: من از همه مردم بابت نتایج اخیر عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهم که تلاش خود را تا فرصت باقی مانده به المپیک انجام دهیم تا  نقاط ضعفی که مردم در جریان مسابقات لیگ جهانی شاهدش بودند را برطرف کنیم.

رییس فدراسیون والیبال گفت :صحبت‌های همه کارشناسان را که دلسوزانه برای تیم بحث می‌کردند را شنیدم. قطعا این نیست که آلکنو دور از دسترس باشد چون تمام نکات به او منتقل خواهد شد و پاسخگوی تصمیمات و اقداماتی که در مسابقات انجام داده خواهد بود. در این فرصت کم نمی‌توانستیم به تکنیک بازیکنان بپردازیم و بازیکنانی که انتخاب شدند به جز جواد کریمی که با تاخیر به تیم اضافه شد و باید از ابتدا همراه تیم بود بقیه افراد در پست های مختلف جزء بهترین‌های ما بودند. تنها تیمی که از لحاظ بازیکن و مربی تغییرات جدی به همراه داشت، تیم ایران بود.

وی افزود: ما هم به آلکنو گفتیم که در این مدت می‌خواهیم از تیم ملی ما شناخت پیدا کند. یک مربی عملکرد بازیکنان را به لحاظ اعداد و آمار مورد تجزیه و تحلیل قرا می‌دهد و او هم این کار را کرد و به طور دقیق می‌دانست که بازیکنان در چند سال اخیر در رقابت های مختلف جهانی چه عملکردی داشتند. بر مبنای این موضوع امسال یک تعدادی بازیکن جدید مثل میثم صابری، صابر کاظمی، بردیا سعادت که در ترکیب قرار گرفتند و همین اتفاق فرصتی برای آلکنو بود که از آن ها بازی بگیرد. این مربی بعضی اوقات اصرار داشت که یک بازیکن در ترکیب بماند تا بتواند شرایط خود را بهبود بخشد.

رییس فدراسیون والیبال اضافه کرد: ما چند بازی مهم در پیش داریم. سه بازی جدی در ابتدای کار در المپیک داریم که ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود. مربی باید بتواند به آن ترکیبی که می‌خواهد با لهستان، ژاپن، ایتالیا و یا کانادا برسد تا از مصاف آن ها گذر و از این مرحله از المپیک عبور کند. این موضوع برای الکنو بسیار مهم است که در دریافت که ضعف عمده ما است از بازیکنانی که سرویس های پر قدرت می‌زنند استفاده کند و از آن مرحله به مرحله بعد برسد.این مربی باید به بازیکنانی همچون اسفندیار و شریفی فرصت می داد. از طرف دیگر وضعیت امیر غفور به گونه ای بود که از ابتدای بازی ها امکان استفاده از این بازیکن وجود نداشت و به دستور پزشک که از متخصصان فن بود نمی‌توانستیم از او استفاده کنیم، تا اینکه او به مرحله ای رسید که پزشکان اجازه حضور او را در بازی ها دادند و در این مرحله آلکنو یک بازی به او داد که بتواند بازی کند.

داورزنی ادامه داد: بیش از هر فرد دیگری بازیکنانی که برای والیبال کشور زحمت کشیدند از این باخت بسیار ناراحت هستند و تمامی تلاش خود را کردند که انتظارات را برآورده کنند. هیچ مشکلی در تیم نبود و تمام ناراحتی بچه ها این بود که نمی‌خواستند نتیجه بدی را کسب کنند. تعدادی از بازیکنان ما جدید بودند که برای اولین بار در سطح جهانی بازی می‌کردند. بعضی اوقات بازیکن خوب ما مثل سعید معروف پاس هایی که می‌داد منجر به اشتباه بقیه می‌شد و کسی انتظار نداشت که از این دست اتفاقات رخ دهد و هماهنگی بین تیم و بین دو نسل کار دشواری بود. برخی صحنه ها فوق العاده بود و یک هماهنگی آرمانی بین تیم ایجاد می‌شد و گاهی اوقات هم ناهماهنگی بسیار مشهود بود. قطعا بعد از برگشت آلکنو کنفرانس خبری خواهیم داشت تا به همه سوالات پاسخ دهد.

وی گفت: تعدادی از بازیکنان ما در لیگ داخلی خیلی خوب کار می‌کنند ولی در مقابل تیم های قدرتمند دنیا تحت فشار قرار می گیرند. یک بازیکن وقتی یک یا دو بار دفاع می‌شود روحیه خود را از دست می‌دهد و اگر در این مرحله به هم بریزد بهتر از این است که در المپیک دچار آشفتگی شود. آلکنو باید می‌دید که بچه ها در شرایط مختلف چه عملکردی از خود نشان می‌دهند و این ها مسائلی است که باید از دل این بازی ها و به آن تعداد از بازیکنانی که قرار هست در المپیک بازی کنند برسیم. تمام تلاش کادر فنی و فدراسیون این است که در زمان باقی مانده بسیاری از نواقص را برطرف کنیم. من به عنوان خادم مردم این قول را می‌دهم که مجدد امید و نشاط را در دل مردم زنده کنیم.

 رییس فدراسیون والیبال اظهار داشت: سعی می‌کنیم ترکیب نهایی تیم ملی را در هفته آتی اعلام کنیم. این موضوع به وضعیت سلامتی بازیکنان بستگی دارد چون به هر حال بازیکنی مثل جواد کریم که آسیب دیدگی داشت و از زمانی که تیم رفته بود در حال درمان است و بازیکنان دیگری هم که در تهران مشغول تمرین  هستند احتمالا بعد از بررسی های مختلف از ترکیب تیم حذف یا به ترکیب اضافه شوند.

داورزنی گفت: یک کمیته تعیین وضعیت برای بررسی مجموعه توانمندی تیم‌هایی که می‌خواهند در لیگ برتر حضور داشته باشند، تشکیل خواهیم داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha