۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84380854
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

 ابوشریف: ایران حامی بزرگ مقاومت است

قم-ایرنا- نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: حامی اصلی و بزرگ مقاومت فلسطین، جمهوری اسلامی ایران است و این کشور در برابر کشورهای مرتجع که هماهنگ با محور غرب هستند در دفاع از آرمان قدس شریف ایستادگی می‌کند.

ناصر ابوشریف روز پنجشنبه در همایش «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» در قم، افزود: نشانه های پیروزی بر اسرائیل غاصب کاملا ظاهر شده است.

وی افزود: گروه های مقاومت اسلامی نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری کرده اند که عملیات های موشکی آنها در نوار غزه از مصادیق آن است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: جنگ ۱۲ روزه ضربات جبران ناپذیری به اسرائیل غاصب وارد و رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرد و برکناری نتانیاهو از علائم مهم آن بود. نتانیاهو امروز با روی سیاه به گوشه‌ای رانده شده است.

ابوشریف خاطرنشان کرد: ارتش صهیونیستی که ادعا می کرد شکست‌ناپذیر است با ضربت اولیه مجاهدان فلسطینی کاملا اعتبار خود را از دست داده است. هرچه ما در این نبرد ۱۲ روزه دستاورد داشته‌ایم در طرف مقابل شکست و عقب‌نشینی نمودار شده است.

وی یادآور شد: کفه این ترازو از هر لحاظ به نفع مقاومت فلسطین سنگینی می‌کند و در سطح بین‌المللی و رسانه‌های جهانی کاملا مشخص شده آن که خود را صاحب سرزمین فلسطین می‌دانسته با روایت‌ها و داستان‌های ساختگی اکنون جایگاهی ندارد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران افزود: جهان امروزه به این نتیجه رسیده که نظام صهیونیستی یک نظام نژادپرستانه است که این تصویر با عملیات مقاومت ضربه‌ای شدیدی خورده و در حال فرو ریختن است.

وی عنوان کرد: به این سبب ما می‌بینیم که در بسیاری از صداهای بین‌المللی خواهان این هستند که اسلحه آمریکایی به سمت صهیونیست ها سرازیر نشود و این روایت آمریکایی و صهیونیستی که اسرائیل را بر حق و برتر در کل دنیا می‌دانست در حال رنگ باختن است.

ابوشریف اضافه کرد: تظاهراتی که در انگلستان و جاهای دیگر علیه اسرائیل صورت گرفت نشان دهنده این بود که معرکه ای که بندگان صالح خدا آغاز کرده‌اند برگ برنده را در اختیار دارد.

به باور وی، از طرف دیگر آنکه دشمن امت اسلامی است آن هم نمودار شد که خداوند منافقان و کافران را در جهنم جمع خواهد کرد و اینها شکست خورده‌اند.

ابوشریف ابراز داشت: یشتر امت‌های مسلمان ضد رژیم صهیونیستی و طرفدار بازگشت فلسطینیان به سرزمینشان هستند؛ مگر منافقان و آنها که می‌خواهند در صف صهیونیست‌ها قرار بگیرند.

وی ادامه داد: آنچه که از ملت‌های مسلمان می‌خواهیم این است که بر جانبداری از حق ادامه دهند و علامت های پیروزی که ظاهر شده باید ما را به سمت جدیت و عزم شدید بر ادامه راه سوق دهد.

ابوشریف گفت: همانطور که دشمنان با هم در برابر ما متحد هستند، ما و امت‌ اسلامی هم باید برای رسیدن به وعده‌هایی که داده شده متحد باشیم و از غزه و مقاومت آن حمایت بیشتری کنیم.

وی یادآور شد: خود فلسطینی‌ها در غزه و فلسطینی‌های داخل سرزمین‌های اشغالی هنوز مقاومت و نبرد خود را ادامه می‌دهند و ممکن است دوباره یک معرکه جدی آغاز شود.

وی ابراز داشت: همانگونه که سید حسن نصرالله گفت هرگونه تعرض به قدس تعرض به مقدسات همه ما است و ما هم ساکت نمی‌نشینیم.

مساله فلسطین یک مقوله عقیدتی است

نماینده شیعیان مصر نیز در این همایش با بیان اینکه ایده صهیونیسم طرفدار اسرائیل بزرگ و سرکوبی هرگونه مقاومت در برابر این پروژه است، گفت: مساله فلسطین یک مقوله قومی و جغرافیایی نیست بلکه یک مساله مهم عقیدتی است.

وی افزود: بنابراین ما در برابر یک اندیشه عقیدتی قرار داریم. پس بر ما است که تصویر درستی از آنچه که پیش روی خود داریم داشته باشیم که این نبرد قومی یا مربوط به منطقه معینی نیست بلکه جنگ، جنگ عقیدتی است و وظیفه همه مسلمانان این است که در این زمینه یک دیدگاه مشخص داشته باشند.

وی اظهار کرد: در جریان ترور سادات من یک سال در زندان مصر بودم و در کنار من به مدت ۱۰ ماه شیخ احمد عزام بود و بعضی از فلسطینیان مؤسس حرکت جهاد اسلامی هم کنار او بودند.

وی بیان کرد: من این حادثه را که یادآوری می‌کنم می‌خواهم بگویم ما به نام‌ها و اسامی مختلف اهمیتی نمی‌دهیم آنچه برای ما مهم است قضیه اصلی اسلام است همانگونه که در زمانی نه چندان دور مساله مرزها و نام کشورها مطرح نبود.

همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» روز پنجشنبه با سخنرانی شخصیت هایی از ۱۰ کشور مختلف در قم آغاز شد و عصر امروز به کار خود پایان می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha