دیوان عالی آمریکا دادن اختیارات بیشتر به پلیس را رد کرد

تهران – ایرنا – دیوان عالی آمریکا از دادن اختیارات بیشتر به پلیس این کشور مبنی بر ورود بدون مجوز به منازل برای یافتن مجرم را رد کرد، این درحالی است که دولت فدرال در صدد تغییر ساختار در پلیس این کشور به علت رفتار نژادپرستانه توام با خشونت پلیس سفید پوست علیه شهروندان رنگین پوست در آمریکا است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر نوشت: دیوان عالی آمریکا متشکل از ۹ قاضی عالی اعلام کرد که  نیروهای پلیس اجازه ورود به منازل باهدف تجسس و جلب مظنون بدون داشتن حکم دادگاه را ندارند.

رویترز نوشت: رد این درخواست بنا بر دادخواست دادگاه ایالت کالیفرنیا برای دادن اختیارات بیشتر به نیروهای پلیس به منظور بازداشت افراد مظنون و مجرم صورت گرفت، دادگاه عالی آمریکا این دادخواست را پس از رد کردن به دادگاه زیر دست (واقع در کالیفرنیا) مسترد کرد.

بنابراین گزارش«النا کاگان» (Elena Kagan) یکی از ۹ قاضی مادام العمر دادگاه عالی آمریکا با رد این دادخواست نوشت: ورود اتفاقی  یک مظنون به یک منزل که پلیس در تعقیب آن است این معنی را در بر ندارد که پلیس نیز بدون داشتن حکم ورود از دادگاه وارد منزل افراد شود.

این قاضی دادگاه عالی در ادامه رد این دادخواست دادگاه کالیفرنیا نوشت: قانون اساسی آمریکا چنین امر مهمل و نتیجه خطرناک آنرا نطلبیده و ما نیز چنین امر را تحمیل نمی کنیم.

دیوان عالی آمریکا دادن اختیارات بیشتر به پلیس را رد کرد

دادگاه عالی آمریکا درحالی دادخواست دادگاه زیر دست خود در کالیفرینا را رد می کندکه جامعه آمریکا سال ها است ملتهب رفتار سبعانه پلیس سفید پوست آمریکا علیه شهروندان سیاهپوست و رنگین پوست دراین کشور است، این مساله با قتل جرج فلوید در خردادماه سال گذشته که توسط «درک شووین» رخ داد، به اوج خود رسید و منجر به اعتراض های سراسری در آمریکا شد، اعتراض هایی که تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ادامه یافت و دونالد ترامپ با فراخواندن ارتش و گاردملی در شهرهای مختلف در آمریکا به نحوی به سرکوب معترضان و هواداران عدالتخواهی در این کشور پرداخت.

https://www.usnews.com/news/top-news/articles/۲۰۲۱-۰۶-۲۳/us-supreme-court-declines-to-expand-police-search-powers

https://www.reuters.com/legal/government/us-supreme-court-declines-expand-police-search-powers-۲۰۲۱-۰۶-۲۳/

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha