سکوت برخی علما دفاع از اقدامات رژیم صهیونیستی است

قم - ایرنا - رهبر شیعیان بحرین با انتقاد از نقش برخی از علما در دفاع از عتبات مقدسه و مسجد الاقصی گفت: برخی علمای اسلامی با سکوت خود از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم روز پنجشنبه در پیامی تصویری به همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» در قم، افزود: چیزی جز خدا مقدس نیست و هیچ کس و هیچ چیزی تقدس ندارد مگر آنچه که به خدا منصوب می‌شود مانند پیامبر و کتاب خدا و کعبه و مسجدالحرام و مسجد الاقصی و نیز مساجدی که بر اساس تقوا بنا شده‌اند.

وی ادامه داد: امور مقدس باید گرامی داشته شوند و با آنها نباید آنچه که در جاهلیت بود آمیخته شود. آلوده کردن مقدسات دینی با بدی و گناهان جسارت به دین است و دیدگان یک مؤمن آرام نمی‌گیرد اگر ببیند مقدسات دینش مورد تعرض واقع شده است.

وی تصریح کرد: امتی حق ایمان را به جا نخواهد آورد در صورتی که ببیند حرمتی از حرمت‌های الهی مورد تعرض قرار بگیرد و ارام باشد.

رهبر شیعیان بحرین اظهار داشت: این نسبت به مقدسات دینی حق است اما علما چه وظیفه‌ای دارند؟ آنها که خود را علما نام می‌نهند و بر سفره‌های خوان پادشاهان و ظالمان نشسته‌اند  نسبت به این امور عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.‌

به گفته وی، این علما پدران امت هستند و امت در غیبت علما مانند یتیمان خواهد بود و در اسلام وظیفه آنان این است که پدری برای امت باشند.

وی اظهار داشت: آنان زندگی و حیات اسلام و حامیان دین هستند، عالمی که به عنوان یک انسان مسلمان توصیف شده و علم او ستون دین است، او همانند پیامبران است که توصیف شده همانند پیامبران بنی اسرائیل و چراغ فروزان روی زمین هستند.

شیخ عیسی قاسم یادآور شد: این علما وارثان پیامبر بزرگوار هستند و مداد آنان برتر از خون شهداست، اینها علمایی هستند که خداوند بر بندگان خود ولی قرار داده است و رهبری بشریت و کرسی ریاست بر امور الهی به آنها سپرده شده است اینها هستند که به حق عالم در اسلام نامیده شده‌اند.

وی گفت: برخی علما در برابر ستم‌هایی که بر مسجدالاقصی و مسلمانان می‌شود سکوت می‌کنند و تأییدکننده کفر در همه جوانب آن هستند.

شیخ عیسی قاسم اضافه کرد: اما جنگ و معرکه‌ای که الآن داریم ایجاب می‌کند که علمای اسلام صف‌های نبرد را در جنگ مقاومت برای دفاع از مقدسات و دفاع از اسلام و مسلمانان آماده کنند و لازم است که خود فهم دقیقی از اسلام و ضرورت‌های آن داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: از مصادیق جهاد علما این است که در مقدمه پیشروان به سمت شهادت قرار بگیرند و به جز لقاء خدا چیزی طلب نکنند.

رهبر شیعیان بحرین گفت: امروز روز معرکه‌ای است که هر کسی در این مقاومت از جمله علما و دلاوران مقاومت باید در مسیر پیروزی حرکت کنند و با استکبار به نبرد برخیزند و این وظیفه مخصوصا علمای امت است.

همایش بین المللی «نبرد سیف القدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» روز پنجشنبه با سخنرانی شخصیت هایی از ۱۰ کشور مختلف در قم آغاز شد و عصر امروز به کار خود پایان می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha