تشکل‌های صنفی فارس: علل حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران پیگیری شود

شیراز-ایرنا- برخی فعالان تشکل‌های صنفی رسانه‌ای و مدیران روابط‌عمومی‌های استان فارس با ابراز تاسف نسبت به درگذشت دو خبرنگار جوان ایسنا و ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس در آذربایجان غربی، پیگیری علل این حادثه تا حصول نتیجه ای قانع کننده را خواستار شد.

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، با خانواده این خبرنگاران، همکاران و جامعه رسانه ای کشور ابراز همدردی شده است.
در بیانیه این انجمن آمده است: باز هم به سادگی نوشتن یک تیتر کلیشه ای »واژگونی یک اتوبوس «داغ دو تن از جوان ترین خبرنگاران توانمند کشورمان بر دلمان نشست و دلهره زنده ماندن یا نماندن تعدادی دیگر از همکارانمان ساعت  و دقیقه های این روز هایمان را کابوس وار کرد.
این بیانیه می‌افزاید: بازهم جاده های نا امن «ریحانه و مهشاد«را راهی آسمان کرد تا داغ جان باختن تعدادی سرباز وطن در مسیر کرمان به شیراز دوباره برایمان تازه شود.
این تشکل صنفی افزوده است: بازهم  اتوبوس فرسوده نخبگان حوزه اطلاع رسانیمان را به کام مرگ کشاند تا زخم داغ فوت دلخراش شش نخبه ریاضی دانشگاه صنعتی شریف در سانحه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره زال پس از دو دهه دوباره سرباز کند.
در بیانیه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس آمده است:  بازهم خبرنگاران ما ،خبر ساز شدندفاما این بار خودشان تیتر یک شدند؛ گویی هرچه در این چند سال از جاده های نا امن،اتوبوس های فرسوده و رانندگان نامطمئن گفتند و نوشتند فایده ای نداشت، خود قربانی شدند تا شاید اهمیت خبرشان باعث بروز یک اتفاق مثبت در حوزه حمل و نقل جاده ای کشورمان شود.
انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس افزوده است: ما برای مرگ ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی  تیتر نمی زنیم، شاید همین یک جمله توئیت «ریحانه»گویای غمی باشد که این روزها بر سینه مان سنگینی می کند: "ما همه مون می میریم، مسئولان تنها کار عملی شون اعلام کردن خبر ماست".

پیام تسلیت مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس
عباس باباخانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس نیز در پیامی درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: خبر تاسف بار و تکان دهنده واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در محور پیرانشهر- نقده و درگذشت دردناک  دو تن از خبرنگاران ایران اسلامی موجب تالم و تاثر خاطر شد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس تصریح کرد:  ضایعه درگذشت بانوان مرحومه مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی از خبرگزاری های ایرنا و ایسنا و مصدوم شدن دیگر خبرنگاران عزیز در این حادثه را به مردم شریف کشور به ویژه اصحاب رسانه و خانواده های داغدار تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم و از خداوند منان برای این عزیزان رحمت و مغفرت الهی و برای مجروحین آرزوی بهبودی، طلب می کنیم.
شمار دیگری از مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی فارس نیز با ارسال پیام‌های تسلیتی این مصیبت را به فعالان رسانه تسلیت گفتند.

مسئولان مربوطه پاسخگو باشند
بسیج رسانه استان فارس و انجمن روزنامه نگاران مسلمان استان نیز با صدور پیام مشترکی اعلام کردند:‌ خبر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی که منجر به فوت دو تن از عزیزان از خبرگزاری های ایرنا و ایسنا شد ،موجب اندوه و تاسف فراوان شد.
در این پیام آمده است:‌  با توجه به اظهارات مصدومان، از این حادثه دردناک تر، سوء مدیریت و فراهم نکردن شرایط مناسب سفر برای خبرنگاران اعزامی بود که می بایست مسئولان مربوطه برای سستی و اهمال احتمالی خود، حتما جوابگو باشند.
بسیج رسانه استان فارس و انجمن روزنامه نگاران مسلمان استان ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار خبرنگاران، همکاران خبرگزاری های وزین ایرنا و ایسنا و جامعه رسانه ای کشور، از درگاه الهی برای این عزیزان سفرکرده رحمت و غفران الهی مسالت دارد؛ به امید آنکه دیگر شاهد این گونه حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه های کشور صبح چهارشنبه برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان در ۱۵ کیلومتری این شهرستان دچار حادثه شد.
این حادثه بعدازظهر چهارشنبه در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر رخ داد.
ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا در این حادثه غم انگیز جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha